• вул. Шевченка, 1, м. Кропивницький
  • (0522) 32-17-18
filfak_logo

Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

Підвищення перекладацької майстерності на Translating Europe Forum 2023

На початку листопада доценти кафедри перекладу, прикладної та загальної лінгвістики Факультету української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій Бондаренко К. та Бондаренко О. вже вдесяте взяли участь в найбільшому загальноєвропейському форумі з питань перекладу – Translating Europe Forum 2023 Achieving excellence in translation.

Cтуденти зустрілися зі стейкголдером програми «Філологія. Германські мови та літератури (переклад включно)

Dont panic! Саме під таким гаслом пройшла зустріч студентів спеціальності «035.041 Філологія. Германські мови та літератури (переклад включно)» з Анастасією Шемчук, випускницею тоді ще кафедри теорії та практики перекладу з германських мов КДПУ ім. В. Винниченка 2007 року, а зараз — життєрадісною, впевненою та харизматичною директоркою бюро перекладів «WellDone» (Київ) та стейкголдеркою перекладацького фаху на бакалаврському рівні.

Студенти факультету взяли участь у читаннях поетичних перекладів до Європейського дня мов

26 вересня 2023 року в Кропивницькому відбувалася низка заходів до Європейського дня мов. Зокрема, в стінах Літературно-меморіального музею І. К. Карпенка-Карого пройшла літературно-мистецька зустріч, присвячена творчості наших літераторів-земляків у перекладах мовами європейської спільноти: Володимира Винниченка, Ярослава Івашкевича, Ольгерда Бочковського, Євгена Маланюка, Юрія Яновського, Василя Козаченка, Сави Голованівського, Людмили Скирди, Віктора Близнеця, Костянтина Оверченка, молодого покоління — Надії Гармазій, Станіслава Новицького, Аліни Шевченко та інших.

Літня школа перекладу 2023: професійне зростання влітку

Літня школа перекладу – десятиденний інтенсив для студентів, що навчаються на перекладацьких програмах України, – проводиться вже понад 5 років перекладацькою компанією Translatel  та факультетом лінгвістики КПІ ім. Ігоря Сікорського. Цьогоріч наш університет став офіційним співорганізатором заходу. 

Соціокультурна специфіка української локалізації: погляд бізнесу та університетів

В умовах війни в Україні украй важливим є інформування міжнародної (зокрема академічної) спільноти не лише про втрати нашої країни та потреби для відстоювання незалежності та відновлення, але й про здобутки, якими ми пишаємось, і перспективи, які маємо.

Image

Столітні традиції якісної освіти!

Підписатись

// google analytics