filfak_logo

Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

Літня школа перекладу 2024: не припиняємо рух

З 1 до 9 липня 2024 відбувалася традиційна Літня школа перекладу, організована Центральноукраїнським державним університетом імені Володимира Винниченка, стейкхолдером Факультету української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій  перекладацькою компанією “Транслател” та Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Студенти ЦДУ стали переможцями конкурсу художнього перекладу «48&One»

Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій у травні 2024 мав честь стати майданчиком для дебюту конкурсу художнього перекладу (Literary Translation Prize “48&One”). Кафедра перекладу, прикладної та загальної лінгвістики (завідувачка кафедри – доцент Лариса Ярова та старший викладач Юлія Верещак) виступила співорганізаторами цьогорічного конкурсу разом із University of Melbourne та Sova Books.

Лекція професора Гейдельберзького університету

16 травня студенти спеціальностей «Германські мови і літератури (переклад включно), перша – англійська» і «Прикладна лінгвістика» мали чудову нагоду відвідати онлайн-лекцію професора Гейдельберзького університету пана Еккегарда Фельдера. У своїй лекції «Können die Wörter lügen?» професор Фельдер пояснив, що розуміння слів залежить не лише від контексту, а й від суспільного статусу та соціальної ролі.

Усний переклад як кар’єра у ЄС

Україна ще тільки кандидат на членство в Європейському Союзі, а кафедра перекладу, прикладної та загальної лінгвістики вже робить вклад у розширення можливостей своїх нинішніх студентів і потенційних абітурієнтів та пропонує їм замислитися над кар’єрою усного перекладача для інституцій ЄС та й у Європейському Союзі в цілому.

День Європи в ЦДУ

Щороку 9 травня європейська спільнота відзначає День Європи або День Декларації Шумана. Це особлива нагода поговорити про мир та єдність як цінності не тільки Європейського Союзу, а й усієї західної спільноти. Цей день названо на честь Роберта Шумана, одного з політичних мислителів минулого сторіччя, чиє бачення єдиної Європи продовжує жити в сучасному ЄС. На його честь також названі квартал у Брюсселі й декілька наукових та освітніх установ по всьому ЄС. А ще — щорічна стипендія Європейського Парламенту, Schuman Traineeship.