filfak_logo

Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

Запрошуємо до перегляду запису «Балачки двох філологинь та одного історика» на YouTube

8 листопада 2022 року викладачі кафедри української філології та журналістики, кандидатки філологічних наук Ольга Кирилюк та Ольга Крижанівська та старший викладач кафедри теорії і методики середньої освіти Кіровоградського ОІППО імені Василя Сухомлинського, кандидат історичних наук Юрій Митрофаненко зібралися на «Балачку двох філологинь та одного історика»

Обговорювали такі питання:

• Як і коли виникла українська мова?
  • Що робить її такою милозвучною? І чи посідає вона друге місце серед наймилозвучніших мов світу?
  • Як український правопис руйнував міф про "один народ"?
  • Чому фемінітиви нам ніхто не "нав'язував", а діаспора не придумувала слово "проєкт"?
  • Як "російська денацифікація" сто років тому знищила тисячі українських слів і чому "поземна" краще, ніж "горизонтальна", а "горішній" миліше від "верхній"?

Зустріч в онлайн-форматі зібрала понад 60 глядачів з різних куточків України. Були цікаві наукові діалоги, гострі питання, оригінальні коментарі та репліки. Зрештою учасники зійшлися на тому, що має бути продовження цієї гарної традиції.