filfak_logo

Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

Співпраця ЦДУ з Університетом Алькали (Іспанія) в межах проєкту FEIMEM

Із січня цього року наш університет разом із партнерськими організаціями: Університетом Алькали (Іспанія), Міністерством із питань Рівноправ’я (Іспанія), Іспанської Комісії з Допомоги біженцям (CEAR), Інститутом Жінок, перекладацькою компанією Translatel (Україна) та іншими здійснюють виконання науково-соціального проєкту “Feimem – Formación e  investigación y con/para mujeres migrantes hablantes de lenguas de menor difusión”, що має на меті адаптацію жінок-представниць мовних меншин (української, афганської, мароканської) в Іспанії.

Фразеофеєрія до Міжнародного дня рідної мови на факультеті української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

21 лютого 2024 року ввечері з нагоди Міжнародного дня рідної мови на факультеті української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій у спеціальному гугл-класі відбулася традиційна фразеофеєрія, або лінгвістично-гумористична забава, «Фразеологія – як життя, життя – як фразеологія».

Реклама університету на випередження: зустріч із восьмикласниками Академічної гімназії до Міжнародного дня рідної мови

19 лютого 2024 року представниця факультету української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій С.Л.Ковтюх зустрілася з учнями 8–А та 8–В класів Академічної гімназії Кіровоградської міської ради напередодні Міжнародного дня рідної мови.

Викладач ЦДУ отримав відзнаку Православної Церкви України

Професор кафедри української філології та журналістики, д.філ.наук Сергій Михида отримав відзнаку від ПЦУ - Орден Святителя і чудотворця Миколая "За відродження духовності в Україні, відданість ідеалам добра та значний внесок у суспільне благо". Сергій Павлович одержав нагороду на Урочистій академії з нагоди 5-ої річниці вручення Томосу про автокефалію Православної Церкви України та 15-річчя перебування на архієрейській кафедрі у Кропивницькому владики Марка, архієпископа Кропивницького і Голованівського, особисто з рук його преосвященства.

Кафедра германських мов, зарубіжної літератури та методик їхнього навчання провела конкурс до Дня Святого Валентина

Наша країна переживає нелегкі часи. Хтось спитає: "Хіба до любові під час війни?" Але треба пам'ятати, що любов до Батьківщини починається з любові до рідних та близьких, наші воїни знають, що і кого вони захищають, - батьків, дітей, коханих. Так, напевне, розмірковував і християнський священник Валентин, який жив у ІІІ столітті, у часи правління імператора Клавдія. Імператор видав едикт, який забороняв його солдатам одружуватися. Священник Валентин продовжував вінчати таємно воїнів Клавдія. За це він був ув'язнений, а потім і страчений.