filfak_logo

Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

Конкурс Яцика

Щороку, 7 листопада, у День української мови й писемності стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Змагання, зініційоване канадським українцем і підтримане небайдужими до мовних проблем громадянами України, вже увісімнадцяте зібрало поціновувачів материнської мови в різних куточках світу, щоб виявити кращих її знавців.

У нашому університеті ІІ етап ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика відбувся 14 листопада за участі доброї півсотні студентів різних факультетів. Окрім філологів-україністів, до нього долучилися майбутні фізики й математики, статисти й інформатики, історики і юристи, психологи й учителі початкових класів, біологи, хіміки й географи, велика група студентів факультету фізичного виховання.

Організатори заходу намагалися в завданнях відійти від формату звичайної контрольної роботи, а тому учасники демонстрували свої знання мовного законодавства нашої держави й українського фольклору, обізнаність у галузі термінології обраного фаху, укладали пам’ятки-порадники для любителів спілкуватися в соціальних мережах, редагували невдалі вислови. Роботи показали, що наші студенти є свідомими мовними особистостями, для яких українська мова є важливим виявом громадянськості.

Ми щиро вітаємо всіх, хто долучився до всесвітнього українськомовного свята, і з приємністю повідомляємо чолових:

Фесюк Вікторія Олегівна

Факультет фізичного виховання

Федорова Анастасія Владиславівна

Фізико-математичний факультет

Мілкан Діана Едуардівна

Фізико-математичний факультет

Ткаченко Дмитро Віталійович

Факультет історії та права

Стороженко Оксана Олександрівна

Природничо-географічний факультет

Факультет філології та журналістики