filfak_logo

Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

ФІЛОЛОГІЧНИЙ КОНКУРС ДО ДНЯ СЛОВ’ЯНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ І КУЛЬТУРИ

23 травня 2017 року відбувся конкурс навчальних проектів з української мови, присвячений 24 травня – Дню слов’янської писемності й культури. У лінгвістичному змаганні взяли участь студенти І курсу факультету філології та журналістики, які презентували наукові доповіді з проблем лексикології, фразеології та лексикографії сучасної української літературної мови.

У конкурсі взяли участь 13 першокурсників (7 осіб 11 групи: Даріна Третяк, Катерина Коваленко, Катерина Дерев’яна, Роя Гаразаде, Оксана Івашина, Анастасія Дейнека, Юлія Зеленько – та 6 – 12 групи: Тетяна Коломієць, Анна Отчалко, Марина Козирєва, Катерина Гаврилова, Ірина Шпук, Станіслава Дмитрик), які підготували усні наукові доповіді та мультимедійні презентації з низки актуальних лінгвістичних проблем, а саме: походження та розвитку української мови, сучасного словникарства, іншомовних запозичень, функційних і стилістичних особливостей різних груп лексики: історизмів, архаїзмів, варваризмів (вкраплень), жаргонізмів, сленгізмів, евфемізмів тощо.

Студенти під керівництвом викладача вперше працювали над підготовкою навчальних проектів (індивідуальних навчально-дослідних завдань) із сучасної української літературної мови, метою яких є не тільки самостійне вивчення частини програмного матеріалу, а й пошук нової інформації, залучення знань з інших дисциплін, використання міжпредметних зв’язків, уміння порівнювати лінгвістичні факти в межах однієї або різних мов тощо.

Завідувач кафедри української мови,
професор С. Л. Ковтюх

Інформацію надано факультетом філології та журналістики