filfak_logo

Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

Хай Вас Бог береже так, як Ви бережете чистоту української мови

9 листопада 2016 року, у День української писемності та мови, на факультеті філології та журналістики відбулося вручення грамот і призів переможцям конкурсу навчальних проектів з української мови. Завідувач кафедри, професор С. Л. Ковтюх привітала студентів з важливим для всіх філологів святом – за православним календарем, днем ушанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія, письменника, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, ученого, ченця Києво-Печерського монастиря. Колись цього дня батьки, віддаючи дітей до школи, ішли до церкви та ставили свічку перед образом преподобного Нестора-літописця, вірячи, що він допоможе їхній дитині гарно вчитися.

Олександр Харченко, академік, професор медицини переконаний: щоб здоров’я не турбувало, розмовляти треба рідною мовою. Ще давня китайська медицина довела: язик і серце тотожні. Тож якщо людина «вивертає» язик, розмовляючи суржиком, то таким чином «вивертає» своє серце. Професор медицини радить: говорити українською в Україні, адже рідна мова дає можливість жити й захищає від страшних хвороб.

Грамоти за перше місце отримали п’ять другокурсниць:

• Колтунова Анна Олександрівна
  • Мовсісян Вікторія Тігранівна
  • Чорна Анастасія Олександрівна
  • Чорненко Катерина Григорівна
  • Мурадова Сабіна Джаванівна

Друге місце посіли три студентки:

• Васильєва Марина Олегівна
  • Мєзєніна Марина Миколаївна
  • Волкова Дар’я Сергіївна

Третє місце також розділили три студентки:

• Куля Зінаїда Олегівна