Зустріч із випускниками спеціальності «Видавнича справа і редагування»
12 жовтня в рамках тижня факультету філології та журналістики відбулася зустріч студентів спеціальності «Видавнича справа та редагування» з представниками медійної та видавничої галузей – випускниками цієї ж спеціальності.
Гості поділилися з аудиторією секретами своєї професії. А ділитися справді було чим, адже наші випускники працюють у різноманітних газетних та інтернет-виданнях, на телебаченні і радіо, в студіях веб-дизайну і у видавництвах. Географічно діяльність випускників не обмежується лише Кропивницьким. Так, Євген Салтан надіслав відеопривітання з Одеси, де він працює на одному з телеканалів, а Ольга Мосежна розповіла про навчання у коледжі міста Сан-Дієго (Сполучені Штати Америки), також у відеоформаті.
Представники медійної галузі зізналися, що практична діяльність у ЗМІ подекуди відрізняється від того, чому їх навчали в університеті. Так, Світлана Дубина, випускниця 2015 року, а нині – редактор медіапорталу «Акула», зазначила: «Коли я прийшла в інтернет-журналістику, у мене було певне розчарування. Порівняно з принципами і стандартами журналістики, яким нас навчали в університеті, кіровоградська журналістика виявилася далекою від ідеалу. Але зараз, на посаді редактора інтернет-порталу, я прагну підняти її на вищий щабель».
Також випускники розповіли студентам про те, де вони черпають натхнення для реалізації власних ідей. Ольга Мігель, письменниця, переможниця конкурсу «Коронація слова», дала таку пораду: «Секрет творчості простий – пахати, пахати і ще раз пахати. Якщо ви ще не виробили власний стиль, вчіться у майстрів – в інтернеті є дуже багато статей, де відомі письменники, наприклад, Стівен Кінг або Чак Паланік дають корисні поради початківцям. І головне – не переставайте писати, робіть це постійно».
Такий захід проводиться кафедрою видавничої справи та редагування вже вдруге. Ми сподіваємося, що такі зустрічі стануть ще одною доброю традицією на факультеті.
Роман Пикалюк