filfak_logo

Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

Мова – інтелектуальний портрет народу, його душа, а топоніми – серце

9 листопада 2015 року – у День української писемності та мови – відбулося підбиття підсумків, оголошення й нагородження переможців конкурсу творчих робіт „Українські топоніми: віхи історичної пам’яті, патріотично-культурні маркери сьогодення, символи майбутнього”, який проводила кафедра української мови Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка. Стартувало змагання талановитої молоді 24 травня 2015 року – у День слов’янської писемності й культури.

У конкурсі взяли участь студенти Черкащини та Кіровоградщини, зокрема молодь таких факультетів нашого університету: філології та журналістики, іноземних мов, фізико-математичного, мистецького, історії та права, природничо-географічного, фізичного виховання.

З нагоди урочистостей з вітальним словом виступили: декан факультету філології та журналістики, доцент Л. П. Кричун, завідувач кафедри української мови, професор С. Л. Ковтюх, голова кіровоградської „Просвіти” О. М. Ратушняк, доцент О. Л. Кирилюк, голова „Спільної дії”, помічник народного депутата І. М. Малик. Усі присутні переглянули підбірку відеоматеріалів, присвячених проблемі перейменування рідного обласного центру.

Компетентне журі в складі: професора С. Л. Ковтюх (голова), доцента І. М. Демешко, доцента О. Л. Кирилюк та аспірантки С. С. Флорінської визначило переможців.

Призери серед учасників нефілологічних спеціальностей:

ШЕЛЕСТ ВІТАЛІЙ АНДРІЙОВИЧ, студент ІІ курсу природничо-географічного факультету, – ІІ місце;

БОЙКО КАТЕРИНА ОЛЕКСАНДРІВНА, студентка ІІІ курсу факультету іноземних мов, – ІІІ місце.

Переможці серед учасників філологічних спеціальностей:

ДУДНИК ГАННА АНАТОЛІЇВНА, студентка VІ курсу факультету філології та журналістики, – І місце;

ВОЙТЕНКО ЯНА ВАДИМІВНА, студентка ІІ курсу факультету філології та журналістики, – ІІ місце;

ТОКАРЧУК АННА СЕРГІЇВНА, студентка VІ курсу факультету філології та журналістики, – ІІ місце;

СТЕЦЮК ЯНА ВІКТОРІВНА, студентка ІІ курсу факультету філології та журналістики, – ІІІ місце;

ВЄЛКОВА НАТАЛІЯ ГЕННАДІЇВНА, студентка ІІ курсу факультету філології та журналістики, – ІІІ місце;

КВАРТАЛЬОВА АННА СЕРГІЇВНА, студентка 4-Б курсу Навчально-наукового інституту української філології та соціальних комунікацій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, – ІІІ місце.

ЛЮБОМСЬКА ІРИНА ІГОРІВНА, студентка VІ курсу факультету філології та журналістики, отримала грамоту в номінації „За створення позитивного іміджу малої батьківщини”.

Усі переможці були нагороджені грамотами університету, сувенірами від студпрофкому та цінними подарунками від гостей – представників благодійного фонду „Добротвір”, куратором якого є народний депутат С. С. Березкін, І. М. Малик та О. В. Якуніної.

У студентських роботах переважала думка про надання нашому місту саме української назви, зокрема переможець Ганна Дудник своє есе завершила такими словами: „Перейменувати місто – це відшліфувати ще одну грань української культури, національної самобутності. Інгульск – це нове життя старого Кіровограда”.

проф. С. Л. Ковтюх

Інформація надана факультетом філології та журналістики