
Іміджево-рекламний захід в обласному краєзнавчому музеї «Тарас Шевченко на часі: сучасне прочитання»
20 березня 2025 року в приміщенні Центральноукраїнського обласного краєзнавчого музею відбулося виїзне засідання «Тарас Шевченко на часі: сучасне прочитання» лінгвістичного гуртка (науковий керівник – професор С.Л.Ковтюх). Був привід: 22 травня – чергова річниця з Дня перепоховання Батька нації на Чернечій горі в Каневі.
На рекламно-профорієнтаційний захід було запрошено учнів Ліцею імені Т.Шевченка. Саме для них прозвучала коротка інформація про Центральноукраїнський державний університет імені Володимира Винниченка, про факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій, про кафедру української філології та журналістики, про фаховий коледж «Альма-матер. Плюс». Символічно, що й адреса університету – вулиця Шевченка, 1, де в 5-поверховому корпусі знаходиться кабінет приймальної комісії. Поряд із ним у вестибюлі на стінах є роботи учасниці заходу – колишньої студентки мистецького факультету, а нині магістрантки факультету української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій Вікторії Релушко. Це щонайліпша жива реклама, коли вчитель (а Вікторія працює педагогом-організатором КЗ «Завадівська гімназія Міської ради міста Кропивницького») удруге отримує освіту в нашому славному виші, бо тут найкращі викладачі. Про це Вікторія сказала в пристрасному виступі в кінці зустрічі.
С.Л.Ковтюх розповіла про те, як Великий Кобзар допомагає українцям відстоювати незалежність своєї держави в часи російсько-української війни, було місце й для жартів: присутнім запропонували ймовірну версію Шевченкового допису у фейсбуці та як би на нього реагували нинішні співвітчизники.
Далі виступили студентки – переможниці й учасниці VII Міжнародного конкурсу есе учнівської та студентської молоді «Мій Шевченко»: Пінчук Юлія «Від співця-кобзаря до сучасного символу спротиву» (І місце), Релушко Вікторія «Від неволі до свободи: полон і війна крізь призму Шевченка» (ІІІ місце), Стародубцева Софія «Княгиня в дзеркалі часу: відлуння Шевченкової прози в сучасності», Титаренко Ольга «Шевченко у світі новітніх технологій».
Не лише школярі, а й дорослі відзначили неформальність та потужність заходу, про що свідчать дописи на фейсбуці наукових співробітників Центральноукраїнського обласного краєзнавчого музею та Музею мистецтв.