Інструменти доступності

  • вул. Шевченка, 1, м. Кропивницький
  • (0522) 32-17-18
filfak_logo

Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

Підсумки виробничої практики магістрів

Підсумки виробничої практики магістрів

Відбулася підсумкова конференція з виробничої практики здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 014.01 Середня освіта (Українська мова і література).

Керівник практики доктор філологічних наук, професор кафедри української філології та журналістики Сергій Михида наголосив: «Цьогоріч базою для практики стали заклади вищої освіти, де магістранти спробували себе в ролі викладачів української мови і літератури (ОПП Середня освіта (Українська мова і література)), а також української мови і літератури, англійської мови і літератури (ОПП Середня освіта (Українська мова і література, Англійська мова і зарубіжна література)). Усі допущені до практики студенти успішно впоралися із поставленими завданнями, реалізуючи які вони проводили навчальну, наукову, організаційно-методичну та виховну роботу».

Не менш важливою частиною виробничої практики є захист її результатів: студентські звіти про виконану роботу, відгуки методистів, рефлексія здобувачів. Надзвичайно цінним для кафедри є досвід студентів-магістрів, яким вони поділилися з присутніми.

Альона Тітова (група УА23М): «Практика виявилася корисним та важливим етапом професійного розвитку. Вона дозволила застосувати теоретичні знання на практиці, опанувати сучасні методики викладання та отримати цінний досвід організації освітнього процесу в університеті».

Анна Ткаченко (група УА23М-з): «Виробнича практика у ЗВО дає чудову можливість не лише спробувати себе у ролі викладача, а й усвідомити складність і відповідальність цієї професії. Вона виявилася значно цікавішою і більш змістовною порівняно з практикою у школі, адже робота зі студентами відкриває нові перспективи. У процесі взаємодії не тільки студенти отримують нові знання, але й ти сам постійно вдосконалюєшся. Це дозволяє брати участь в актуальних наукових дискусіях, що базуються на аналізі реальних ситуацій, і в такий спосіб підтримувати свого власного професійного рівня».

Діана Турчак (група У23М-З): «Виробнича практика стала надзвичайно цінним досвідом, який допоміг мені глибше зрозуміти особливості освітнього процесу. Сучасні підходи до навчання, які демонструють викладачі кафедри, спонукають до подальшого розвитку. Мені сподобалося використовувати інтерактивні методики, що роблять навчання ефективним та цікавим для студентів. Практика допомогла зрозуміти важливість адаптації навчальних матеріалів до різного рівня підготовки аудиторії. Я відчула, як важливо поєднувати теорію та практику, щоб стати справжнім професіоналом у сфері освіти»

Катерина Орєхова (група У23М-З): «Досвід практики показав, наскільки важлива наша професія для майбутнього покоління. Вивчення і знання української мови та літератури – це не лише про обовʼязок громадянина України, це про любов до своєї держави та збереження нашої ідентичності. Була рада долучитися до цього процесу. Завдяки методистам, ми, практиканти, змогли опанувати тонкощі професії вчителя та викладача й переконатись, наскільки важливо навчати любові до рідного слова».

Завідувачка кафедри української філології та журналістики доктор філологічних наук, доц. Ольга Кирилюк привітала студентів та викладачів з успішним завершенням педагогічної практики як надзвичайно важливого складника навчання на магістерських програмах та відзначила важливість здобутих у ході виробничої практики компетентностей.

Магістри стали на крок ближчими до ролі викладача української мови і літератури / української мови і літератури та англійської мови і зарубіжної літератури у ЗВО. Зичимо здобувачам успіхів у навчанні і в подальшій педагогічній діяльності!

Інформацію підготували:
Тетяна Нестеренко,
гарант ОПП Середня освіта (Українська мова і література,
Англійська мова і зарубіжна література);
 Інна Демешко,
гарант ОПП Середня освіта (Українська мова і література

Image

Столітні традиції якісної освіти!

Підписатись