filfak_logo

Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

60-річчя декана факультету іноземних мов, професора, Заслуженого працівника освіти України Олександра Миколайовича Білоуса

bilous

14-го липня 2015 року свій 60-ти річний ювілей відсвяткував Олександр Миколайович Білоус – кандидат філологічних наук, професор, декан факультету іноземних мов Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, Заслужений працівник освіти України.

Олександр Миколайович закінчив у 1972 році Петрівцівську середню школу Миргородського району Полтавської області, а в 1973 професійну автошколу у місті Миргород. Після закінчення автошколи працював автослюсарем у колгоспі «Україна» рідного села Петрівці. У 1973 році вступив на факультет німецької мови Київського інституту іноземних мов (сьогодні Київський національний лінгвістичний університет). Після двох років навчання як один із кращих студентів факультету був направлений у 1975 році до Берлінського Гумбольдт-університету.

У 1979 році закінчив Берлінський Гумбольдт-університет за спеціальністю «Романо-германська філологія». Після відмінного захисту дипломної роботи  на тему «Дослідження вживання прикметникових та прислівникових синтаксичних конструкцій з точки зору семантико-логічної теорії валентності (на матеріалі  німецької та української мов)», науковим керівником якої був всесвітньо відомий учений Берлінського університету – професор Вільгельм Бондціо (WilhelmBondzio), О.М. Білоус отримав кваліфікацію – Філолог. Викладач німецької, англійської мов та німецької літератури.

Цього ж 1979 року О.М. Білоус був направлений Міністерством освіти УРСРразом зі своєю дружиною Ольгою Іванівною Білоус (дівоче Баканова), випускницею теж Берлінського Гумбольдт-університету, до Кіровоградського державного педагогічного інституту ім. О.С. Пушкіна (сьогодніі Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка), де успішно працюють і сьогодні.

Родина Білоусів виростила двох синів – Андрія (1977 р.н.) й Антона (1986 р.н.), які, закінчивши факультет іноземних мов Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, зайняли своє гідне місце в житті.