filfak_logo

Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

Запали свічку пам’яті

21 листопада для студентів I курсу факультету іноземних мов була проведена лекція, присвячена пам’яті жертв голодомору в Україні 1932-33 років. Зібралось багато студентів факультету іноземних мов, аби почути від Проскурової Світлани Володимирівни, кандидата історичних наук, доцента кафедри України, Заслуженого працівника освіти України, про жорстокі часи 1932-1933 років. Світлана Володимирівна розповіла про вражаючі факти, які змусили задуматися над важливістю цієї події, а саме, вшанування тих невинних людей, які загинули найстрашнішою смертю-голодом.

Голодомор залишив по собі не тільки мільйони безіменних поховань, не тільки сталінську «стовідсоткову колективізацію», а й страшну духовну руїну. Від 3 до 10 мільйонів людей загинуло, серед яких були діти. Нам були зачитані цитати зі слів очевидців, серед них і ті, які безпосередньо проживають на Кіровоградщині. Важко було уявити, в яких умовах люди намагалися вижити. Світлана Володимирівна розповіла нам про свого дідуся, який із гною намагався добути хоча б якусь їжу, яка зможе врятувати його від смерті.
Тож не будьте байдужими, пам’ятайте загальнонаціональну трагедію, віддайте шану мільйонам безвинних, запаливши свічку!

Андрущенко Яна, 106 підгрупа