• вул. Шевченка, 1, м. Кропивницький
  • (0522) 32-17-18
filfak_logo

Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

Святкування Дня Європи в Україні відбудеться з 9 по 15 травня

День Європи в Україні – щорічне свято, яке символізує стратегічний вектор розвитку українського суспільства. Відзначається з 2003 року у третю суботу травня за підтримки Представництва ЄС в Україні. Зазвичай у цей день відбуваються святкові заходи у великих містах України. Гості можуть дізнатися про культуру, традиції та цінності європейських країн, взяти участь у культурних подіях та розвагах. До заходів долучаються представники посольств, міської влади Києва та інші поважні гості. Через карантинні обмеження цього року активності до Дня Європи будуть відбуватися переважно онлайн.

 

Святкування розпочнеться 9 травня на сторінці Представництва ЄС у Facebook. Саме тут з 9 по 15 травня о 10:00 буде проходити шоу «Доброго європейського ранку, Україно!». Гостями заходу у різні дні стануть: посол ЄС в Україні Матті Маасікас, Глава Постійного представництва Європейського інвестиційного банку Жан-Ерік С. де Загон, переможець 11-го сезону «Голос Країни» Сергій Лазановський та інші. Ведучі шоу – Володимир Остапчук та Ніка Константинова.

Паралельно під час трансляції ранкового шоу будуть проходити конкурси та опитування на Instagram-сторінці Представництва ЄС. Переможці зможуть отримати заохочувальні призи.

А за підтримки Київської міської ради, Посольств європейських країн та Представництва ЄС в Україні 15 травня у центрі міста відбудуться урочисті заходи. 

«Традиція святкувати Дні Європи в Україні триває вже 18 років. Це свідчить, що суспільство дійсно зацікавлене дізнаватися більше про культуру та цінності європейських країн. Щоразу до заходів долучається велика кількість охочих, навіть зараз, коли вже вдруге ми змушені проводити більшість активностей онлайн. Це дуже надихає», – відзначають у Представництві ЄС.

Також, у рамках святкування Дня Європи з 7 по 13 червня пройде безкоштовний онлайн-фестиваль європейського кіно EUFF 2021. У програмі – вісім фільмів, які стали учасниками всесвітньо відомих кінофестивалів у Каннах, Торонто, Гетеборзі, американського фестивалю незалежного кіно Sundance і багатьох інших. Показ кінострічок буде відбуватися мовою оригіналу з українськими субтитрами. Крім основної програми, глядачам буде доступна добірка з восьми короткометражних фільмів про зміну клімату та проблеми навколишнього середовища.

Довідка:

Представництво ЄС в Україні – офіційне представництво Європейського Союзу в Україні. Представництво є одним зі 139 аналогічних представництв Європейського Союзу у світі і має статус дипломатичної місії.

Image

Столітні традиції якісної освіти!

Підписатись