filfak_logo

Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

КОНКУРС НАВЧАЛЬНИХ ПРОЕКТІВ

1 листопада 2016 року відбувся конкурс навчальних проектів з української мови, присвячений 9 листопада – Дню української писемності та мови. У лінгвістичному змаганні взяли участь студенти ІІ курсу факультету філології та журналістики, які презентували наукові доповіді з проблем фонетики, фонології, орфоепії, графіки та орфографії сучасної української літературної мови. Переможців визначало авторитетне журі в складі: завідувача кафедри української мови, професора С. Л. Ковтюх (голова), доцента кафедри української мови І. М. Демешко, доцента кафедри української мови Т. А. Нестеренко, аспіранта кафедри української мови С. С. Флорінської. Важко було визначити найкращих, оскільки всі учасники обрали актуальні наукові проблеми, відповідально й добросовісно підготували усне повідомлення, мультимедійну презентацію, кваліфіковано відповідали на запитання присутніх. Панувала атмосфера справжнього наукового свята, на яке були запрошені першокурсники. Викладачів охоплювало почуття гордості за своїх вихованців, за їхнє вміння зацікавити аудиторію результатами власних наукових досліджень.

Другокурсники під керівництвом викладача вже другий рік працюють над навчальними проектами (індивідуальними навчально-дослідними завданнями) із сучасної української літературної мови, метою яких є не тільки самостійне вивчення частини програмного матеріалу, а й пошук нової інформації, залучення знань з інших дисциплін, використання міжпредметних зв’язків, уміння порівнювати лінгвістичні факти в межах однієї або різних мов тощо. Це мікродослідження або моделі майбутніх серйозних наукових праць.

На конкурсі учасники репрезентували такі навчальні проекти:

1. Васильєва Марина «Дослідження основних елементів інтонації»;
  2. Волкова Дар’я «Поняття про фонетично не зумовлені та спонтанні зміни звуків у мовленнєвому потоці»;
  3. Губарєва Ірина «Основні погляди на природу складу»;
  4. Ільченко Олександра «Явище кореляції»;
  5. Колтунова Анна «Карта милозвучності сучасної української літературної мови»;
  6. Куля Зінаїда «Порівняльна характеристика явищ історичної асиміляції та історичної дисиміляції в українській мові»;
  7. Лозова Наталія «Явище протези та аферези»;
  8. Мєзєніна Марина «Найголовніші правописні системи першої половини ХІХ століття у вітчизняному мовознавстві»;
  9. Мовсісян Вікторія «Будова і робота мовного апарату людини»;
  10. Мурадова Сабіна «Історія фонології як окремої науки в українському мовознавстві»;
  11. Полова Тетяна «Становлення правил уживання [ґ] у сучасній українській літературній мові»;
  12. Табуранська Тетяна «Явища акомодації та субституції»;
  13. Чорна Анастасія «Фонологія як окрема галузь у світовій лінгвістиці»;
  14. Чорненко Катерина «Явища дієрези та епентези».

Завідувач кафедри української мови, професор С. Л. Ковтюх

Інформацію надано факультетом філології та журналістики