
Освітньо-професійна програма «Філологія (Прикладна лінгвістика (англійська мова) і Германські мови та літератури (переклад англійська мова включно)» очима студентів
23 квітня 2025 року на факультеті української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка відбувся круглий стіл для студентів спеціальності В11 «Філологія», спеціалізації В11.10 «Прикладна лінгвістика». Метою заходу було обговорення освітньо-професійної програми (ОПП) «Філологія (Прикладна лінгвістика (англійська мова) і Германські мови та літератури (переклад англійська мова включно)» та виявлення й обговорення досвіду, думок і побажань студентів щодо її вдосконалення. У заході взяли участь студенти 2, 3 та 4 курсу спеціальності, викладачі та група розробників ОПП.
У межах заходу відбулась активна дискусія між студентами різних курсів щодо їхніх запитів і очікувань від програми. Під час дискусії студенти розповідали про свій досвід проходження перекладацької практики, про знання, вміння та навички, які допомагали їм у роботі, а також про те, чого їм часто бракувало. Так було висловлено побажання поглибити вивчення предметів, присвячених редагуванню текстів різних стилів та локалізації, а також освітніх компонентів підготовки з галузевого перекладу, зокрема юридичного перекладу для бакалаврів.
Студенти також висловили побажання перенести проходження практики на більш ранні курси, що дозволить краще закріпити теоретичні знання на практиці. Маємо сказати, що колектив розробників ОПП вже удосконалив цей аспект, адже з наступного року студенти матимуть більше годин практики, яка буде розділена на 2 семестри, що сприятиме більш ефективному засвоєнню практичного досвіду майбутнього фаху.
Важливим аспектом круглого столу було удосконалення дисципліни «Інформатика для лінгвістів», адже саме вона є потужним інструментом роботи та досліджень для прикладних лінгвістів. Так, зокрема, було з‘ясовано, що студенти прагнуть якомога глибше засвоїти навички програмування, необхідні для автоматичної обробки тексту та роботи із системами машинного перекладу. Було узгоджено, що в межах розширеного курсу «Інформатика для лінгвістів» будуть вивчатися такі теми як Web-опрацювання текстів, створення регулярних виразів, мова CQL-запитів тощо. Це не тільки розширить перспективи подальшого працевлаштування за фахом, але і сприятиме зміцненню та більш ефективній реалізації міжпредметних зв’язків.
Загалом круглий стіл пройшов у динамічній, конструктивній атмосфері та виявив високу зацікавленість студентської спільноти у вдосконаленні освітньо-професійної програми.