• вул. Шевченка, 1, м. Кропивницький
  • (0522) 32-17-18
filfak_logo

Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

В ЦДУ почала свій новий «сезон» літературна студія «Обрій»

В ЦДУ почала свій новий «сезон» літературна студія «Обрій»

Серед «випускників» літературної студії «Обрій», що вже більше трьох десятиліть функціонує в нашому університеті, є чимало відомих імен – поетів та прозаїків, членів Спілки письменників України, провідних журналістів нашого регіону і просто інтелектуально розвинутих людей – тут спрацьовує відома в освітньо-виховній сфері закономірність, яку Василь Сухомлинський сформулював у своєму геніальному афоризмі: «Поетичне слово – еліксир для розвитку мозку…».

На засіданнях «Обрію», де збираються для читання художніх творів та їх обговорення студенти, зацікавлені художнім словом і взагалі мистецтвом, вони перебувають в атмосфері, сповненій «озоном творчості», який є для них саме тим «еліксиром для розвитку мозку»… Непрості умови майже трьохрічного дистанційного навчання дещо пригальмували роботу «Обрію». Зустрічі були, і досить цікаві, та все ж вони відбувалися в онлайн-формі… І ось, нарешті, «живе» спілкування… 

Воно відбулося 27 жовтня, в День української писемності. Затишний читальний зал на третьому поверсі університетської бібліотеки, який на цей час перетворився на такий собі вишуканий літературно-мистецький салон. Розсілися дружнім напівколом, щоб краще було чути і бачити один одного. Атмосфера єдності молодих і творчих людей, залюблених у художнє слово, в музику, в живопис… (Треба відзначити, що з минулого року літературна студія «Обрій» трансформувалася в університетське творче об’єднання, де окрім поетів та прозаїків збираються для творчого спілкування музиканти та художники-живописці – щоб себе показати та й інших послухати/подивитися). 

Онлайн-гостем була Каріна Олійник – випускниця факультету філології та «ОБРІЮ». Поетка, наділена до того ж ще й даром чудового декламатора. Після закінчення нашого університету здобула ще одну освіту – тепер уже театральну. Недавно знялася в кіно. Водночас, вона є директоркою музею живої історії «Мамаєва Слобода» (Київ), який під її керівництвом перетворився в один із помітних культурних центрів столиці. 

Засідання «ОБРІЮ» модерувала (і робила це, до речі, творчо, з видумкою) студентка-другокурсниця факультету філології Аліна Шевченко – письменниця, яка у свої 18 років є авторкою двох (!) книжок прози. Хоч бери і занось її ім’я через такий ранній успіх у «Книгу рекордів Гіннеса»… 

Зустріч почалася о 14.00 год. і планувалося, що закінчиться десь через півтори години. Проте спілкування, що складалося з читання поезій, гри на гітарі й піаніно та співів, з бесід за кавою, чаєм та тістечками, виявилося настільки цікавим, що розходитися не поспішали. Розійшлися лише після ввічливого нагадування, що бібліотека вже зачиняється… 

Наступна зустріч – обговорення творчого доробку Максима Брички, студента-філолога, переможця багатьох творчих Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів та олімпіад. Попередньо його прозові твори, виконані в дусі неоекспресіонізму (дозволю собі таке авторське визначення), будуть попередньо опубліковані на сторінці телеграмканалу «ОБРІЮ». І така попередня перед обговоренням публікація має стати нормою. А далі – обговорення оповідань недавньої випускниці факультету філології, кандидата філологічних наук, очільниці Кіровоградської обласної організації Спілки письменників України Надії Гармазій. А ще далі – чимало цікавих зустрічей, серед яких спільне онлайн-засідання «ОБРІЮ» та літературної студії Київського національного університету імені Тараса Шевченка…

Стежте за оголошеннями та анонсами, долучайтеся до нашої спілки творчих та талановитих людей!

Доктор філ. наук, професор Григорій Клочек

Image

Столітні традиції якісної освіти!

Підписатись