Інструменти доступності

  • вул. Шевченка, 1, м. Кропивницький
  • (0522) 32-17-18
filfak_logo

Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

На кафедрі германських мов, зарубіжної літератури та методик їхнього навчання проведено заняття, де самі студенти керували навчальним процесом

На кафедрі германських мов, зарубіжної літератури та методик їхнього навчання проведено заняття, де самі студенти керували навчальним процесом

Напередодні тижня факультету української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій та дня самоврядування, на кафедрі германських мов, зарубіжної літератури та методик їхнього навчання проведено заняття, де самі студенти керували навчальним процесом. 29 квітня Дар’я Літвінчук, студентка групи АН21Б, креативно, цікаво й професійно провела заняття із зарубіжної літератури для студентів інших курсів - групам  УА21Б, АН22Б та АН24Б. Це заняття стало глибокою розмовою про рівність, вибір і право бути почутим. У центрі — п’єса Генріка Ібсена «Ляльковий дім» — не просто літературний твір, а голос за рівність, що й сьогодні звучить по-особливому гостро.

Протягом заняття студенти досліджували характери героїв, занурювалися в конфлікти, розігрували сцени, у яких Нора і Торвальд уже не здавались книжковими персонажами — вони ставали живими, впізнаваними. Сцени, які виконували учасники, відкривали важливі теми — про свободу, повагу й внутрішню силу.

Цікавою стала й творча частина заняття — створення Instagram-профілю Нори як жінки XXI століття. Використовуючи мову соціальних мереж, студенти показали уявну Нору сучасності — вільну, щиру з собою, відкриту до світу. У своїх дописах і сторіз вона ділилася рішенням піти з простору, де себе втратила, залишити того, хто перестав розуміти, і розпочати шлях до себе справжньої. Через образ головної героїні студенти надихали інших берегти себе, позбавлятись від стереотипів і говорити вголос про рівність. А ще — закликали змінювати світ щоденними вчинками: підтримувати, помічати, не мовчати.

За глибоке відчуття тексту, тонке розуміння його підтекстів, креативність і небайдужість студенти отримали подяки — як визнання того, що література стає справжньою силою, коли її читають серцем!

Такий досвід є особливим і унікальним, адже Дар’я Літвінчук як студентка 4 курсу мала змогу продемонструвати свої вміння, знання й навички з методики викладання зарубіжної літератури (і маємо підкреслити - абсолютно успішно), а студенти інших курсів - проявити знання з літератури, обговорити важливе й просто насолодитися навчанням!

Image

Столітні традиції якісної освіти!

Підписатись