filfak_logo

Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

КАФЕДРА УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ БЕЗ ТАБУ

Кафедра української мови Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка 11 жовтня 2018 року провела іміджеву презентацію «Без табу». Підзаголовок: «Корпорація фахівців: людська мудрість + педагогічна майстерність = щаслива людина?»

Я шаную свій університет!

Я люблю рідний факультет!

Я палко закохана в найкращу на світі кафедру української мови!

Її було організовано 1929 року.

Було продемонстровано і серйозні, і гумористичні світлини, відеоматеріали, зокрема підготовлені студентами різних років навчання. Наша майбутня молода еліта дізналася про історію кафедри, її фундаторів, знакових учених.

Неповторну ауру кафедри української мови створювало багато поколінь талановитих науковців: улюблений учень О.О.Потебні – В.І.Харцієв, І.І.Слинько, Є.С.Регушевський, В.Т.Горбачук, В.К.Чернецький, К.Г.Городенська, В.В.Різун, Т.І.Поляруш, С.П.Пономаренко, В.В.Лучик, В.М.Ожоган, О.О.Семенець та багато інших.

Під керівництвом фундатора ономастичної школи, академіка В.О.Горпинича 6 викладачів – половина кафедри – захистили кандидатські дисертації.

Упродовж тижня студенти різних курсів готували запитання викладачам, відповіді на які прозвучали під час презентативного «корпоративу». Нове про наставників дізналися не тільки студенти, а й колеги. Усім було цікаво, відповіді викладачів викликали або дружний сміх, або бурхливі оплески. Адже кожен науковець: Л.П.Кричун, О.І.Крижанівська, О.П.Білих, Г.В.Волчанська, І.М.Демешко, Л.І.Гуцул, Т.А.Огарєнко, Т.В.Ліштаба, Т.А.Нестеренко, Т.В.Громко, О.Л.Кирилюк – це окремий бренд, непересічна особистість, цікава людина, більшість із неповторним почуттям гумору.

Завідувач кафедри, зокрема, презентував виграну колись під час викладацького корпоративу унікальну книгу накладом в один друкований екземпляр «Золоті слова Олександра Білих» з автографом автора: «Тут не все відповідає дійсності». Хоч реакція студентів на безсмертні фразеологізми свідчила про протилежне.

Іміджеве автопаті пролетіло на одному диханні. А викладачі вже запросили студентів на інші традиційні заходи, яких в інтелектуально-розважальній скарбівні кафедри української мови мішків 10.

Пишіть, телефонуйте, заходьте.

Усе буде Україна!

Завідувач кафедри української мови,

професор С. Л. Ковтюх