filfak_logo

Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

Гризти граніт науки потрібно з апетитом

15 травня 2018 року кафедра української мови провела вже традиційний конкурс навчальних проектів з актуальних проблем лексикології, лексикографії, історії формування та розвитку сучасної української мови. Це наукове змагання було приурочене Дню слов’янської писемності та культури.

Першокурсники факультету філології та журналістики підготували цікаві доповіді, ознайомилися з додатковою лінгвістичною літературою, виявили креативність в оформленні мультимедійних презентацій.

Членами журі були серйозні й досвідчені магістранти: Ксенія Троянська, Анастасія Сікунда та зірка факультету, член гуртка «Актуальні проблеми лексикології та граматики української мови» Тетяна Осніговська, яка цього року разом з Юлією Слободенюк виборола дипломом І ступеня в ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з української мови, літератури (з методикою їх викладання) в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини.

Під час конкурсу власні навчальні проекти представили такі студенти:

1. Олена Ковальчук «Словники жаргонізмів, арготизмів, сленгізмів»;

2. Катерина Житна «Класифікація словників»;

3. Ольга Іващенко «Формування та розвиток української літературної мови»;

4. Анастасія Круть «Походження та розвиток української мови»;

5. Аліна Лавріненко «Назви осіб в українській мові початку ХХІ століття»;

6. Дар’я Сириця «Українсько-тюркські мовні контакти»;

7. Віта Притиченко «Місце української мови серед інших слов’янських мов»;

8. Микола Поліщук «Професіоналізми в українській мові».

Найбільшою проблемою було те, що студентам хотілось обговорювати підготовлену наукову проблему набагато довше, ніж це дозволяв регламент.

І присутні, й учасники отримали справжнє задоволення, долучившись до наукової творчості.

Користуючись нагодою, вітаю всіх студентів та викладачів з Днем науки, який цього року випав на 19 травня. Зичу нових творчих успіхів на нашій нелегкій, проте дуже цікавій ниві, наснаги, звершень і перемог, бажаю отримувати від наукової діяльності не тільки моральне, а й матеріальне задоволення.

Зі святом Вас, дорогі колеги!

Завідувач кафедри української мови,

професор С. Л. Ковтюх

Інформацію надано факультетом української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій