filfak_logo

Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

ІІ Міжнародна наукова конференція „Українська мова і сфера сакрального”

31_10_13_15_58.jpgДоцент кафедри української мови, кандидат філологічних наук О. П. Білих та аспірантка А. І. Тимошенко взяли участь у ІІ Міжнародній науковій конференції „Українська мова і сфера сакрального”, яка відбулася 10–12 жовтня 2013 року в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича.

О. П. Білих під час роботи секції ,,Граматичні особливості мови українських сакральних текстів виступив з доповіддю ,,Числівник два у церковнослов’янській мові української редакції кінця XVI – XVII ст.”. Доповідь Тимошенко А. І. ,,Специфіка варіативності граматичних форм у біблійних фразеологізмах” була обговорена на секційному засіданні ,,Релігійна лексика та фразеологія в сучасній українській мові”.

У роботі конференції взяли участь такі відомі мовознавці: Жанна Колоїз, доктор філологічних наук, професор Криворізького державного педагогічного університету; Марія Скаб, доктор філологічних наук, професор Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича; Мар’ян Скаб, доктор філологічних наук, професор Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича; Людмила Ткач, доктор філологічних наук, професор Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича; Надія Бабич, канд. філол. наук, професор Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича; Олена Кульбабська, доктор філологічних наук, професор Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, а також Ольга Лящинська, професор Гомельського державного університету ім. Ф. Скорини та інші.

Для учасників конференції була підготовлена насичена екскурсійна програма. Протягом трьох днів відвідали виступ театр-студії ,,Голос” колишню резиденцію буковинських митрополитів, послухали концерт духовної музики хору Трьохсвятительського храму, з’їздили в Карпати (маршрут пролягав через с. Лужани, с. Чортория та м. Вижниця).

31_10_13_15_59.jpg31_10_13_15_61.jpg31_10_13_16_01.jpg31_10_13_16_02.jpg