filfak_logo

Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

СПРАВЖНЄ НАУКОВЕ СВЯТО

11 листопада 2020 року кафедра української мови провела традиційний конкурс навчальних проєктів, присвячений 9 ЛистопадаДню української писемности та мови. За епіграф обрали слова Нестора Літописця: «З книжних слів набираємося мудрості…»

Приємне враження справили висока фахова підготовка учасників, велика відповідальність, уміння презентувати результати власного дослідження, цікаві мультимедійні презентації.

Усього було заслухано 10 конкурсних доповідей, які представили студенти другого курсу факультету філології та журналістики першого (бакалаврського) рівня освіти:

1. Гонтар Аліна «Історія фонології як окремої науки в українському мовознавстві»

2. Ткаченко Юлія «Дослідження найдавніших чергувань голосних фонем»

3. Турчак Діана «Явище редукції та її різновиди»

4. Коваль Ольга «Розвиток поглядів на систему голосних і приголосних фонем

5. Тітова Альона «Типи та різновиди наголосу в мовах світу»

6. Шепеленко Катерина «Асиміляція в мовах світу»

7. Олексієнко Оксана «Явища палаталізації та веляризації»

8. Колісніченко Анна «Власне-українські тенденції в системі історичних чергувань приголосних фонем»

9. Єрещенко Єлизавета «Метатеза та гіперизми як фонетично не зумовлені зміни звуків»

10. Бричка Максим «Будова і робота мовного апарату людини».

Побажаймо всім учасникам стати переможцями й отримати грамоти та цінні призи. Про урочистості з нагоди віншування найкращих буде оголошено пізніше.

Професор, завідувач кафедри української мови
С. Л. Ковтюх