filfak_logo

Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

Безцінні перлини української лексикографії

Кафедра української мови отримала черговий розкішний подарунок – низку безцінних видань із серії «Словникова спадщина України». За це низький уклін і щиросердна подяка керівниці проєктів громадської організації «Ротарі клуб Київ-сіті» Л. О. Богуславській, Р. В. Воронезькому та всім причетним.

Особливо приємно не тільки отримувати презенти, а й мати змогу дарувати унікальні лексикографічні праці колегам, що й було зроблено 30 червня 2020 року під час засідання ради університету: науковій бібліотеці (директор О. А. Шульга), деканові фізико-математичного факультету, професорові Р. Я. Ріжнякові, завідувачам провідних кафедр, професорам О. В. Авраменко, М. І. Садовому, С. П. Величку, В. А. Кушнірові.

Ми отримали чотиримовний українсько-російсько-німецько-французький «Словник математичної термінології» (1925–1931), у якому віддзеркалено розвиток термінологічної думки 20-х – початку 30-х років; «Словник технічної термінології» (1928) інженерів за освітою І. М. Шелудька та Т. Ф. Садовського, «Російсько-український словник» за редакцією А. Ю. Кримського та С. О. Єфремова. Кожне з указаних джерел має ґрунтовні передмови, підготовлені професорами П. Ю. Гриценком та В. М. Бріциним.

Словники є важливим джерелом наукової й історико-культурної інформації, укладачі перших двох гармонійно поєднали професійне володіння здобутками тогочасної науки, техніки з глибокими знаннями законів української мови, її духу.

Маю надію, що презентовані лексикографічні праці стануть у пригоді дослідникам, викладачам, історикам науки, перекладачам, студентам, усім шанувальникам українського слова.

Завідувач кафедри української мови,

професор С. Л. Ковтюх

Інформацію надано факультетом української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій