filfak_logo

Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

Навчатися для знань і особистісного розвитку

За день до великого свята Перемоги 101 група факультету іноземних мов побувала на лекції у бібліотеці Чижевського про академічну доброчесність, яку проводила волонтерка з Америки, штату Вісконсин, Бетсі. Перш за все вона розповіла нам про свої враження від української системи освіти.

Бет сказала нам, що там, де навчалася вона, до чітінгу ставляться набагато серйозніше і це є головною з причин, чому український диплом часто не котується і не визнається в інших державах. Отже, виділивши головні причини нечесності в освітній справі, ми намагалися знайти рішення і з точки зору вчителів, і з точки зору учнів. Виявивши те, що на це впливає і менталітет, зцінити який може бути складно. Отак, ми дійшли до висновку, що списування може привести до таких глобальних і похмурих наслідків, як обміління освіченості народу та проблем у функціонуванні держави. А найкорисніше було те, що ми дізналися про ті освітні сайти, що нам допоможуть у пошуку потрібної інформації для написання своїх робіт. Як джерело є доступним Google Scholar, який шукає тільки книжки та наукові статті, що можна вважати достеменними. Інші сайти, що можуть також полегшити нам навчальне життя – SAIUP (організація, що діє на території України), Purdue Owl (допоможе вирішіти питання оформлення роботи, уточнить вимоги), Zotero. Отже в нас є, з чого вибрати, щоб навчатися не для факту, а для знань і особистісного розвитку, уникаючи усіх можливих перешкод у вигляді корупції, плагіату та списування. Тому, можна сказати, що ми у всеозброєнні і можемо йти війною на нечесність для здобуття перемоги, насамперед, у собі.

Петрова Анастасія
21 група (101 підгрупа)