filfak_logo

Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

Цікава кураторська година для студентів 4 курсу

Мало не щодня ми чуємо у новинах про різноманітні техногенні катастрофи, стихійні лиха та про ліквідацію їх наслідків. Необхідні та важливі знання основ цивільної оборони ми отримали в курсі “Основи безпеки життєдіяльності” та зрозуміли, що від рівня обізнанності кожного громадянина залежить збереження здоров’я та життя не тільки його, але й оточуючих. Двадцять шостого вересня студенти 4 курсу 41 групи факультету іноземних мов мали змогу прослухати лекцію присвячену темі цивільного захистунаселення, організовану куратором 41 групи Поліщук Г.В. Відповідна інформація була доведена, поясненна і розтлумачена Юрієм Васильовичем Муконіним, полковником запасу, нині викладачем Навчально-методичного центру з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області. Як людина з великим життєвим та професійним досвідом, яка брала участь у численних випадках ліквідації наслідків катастроф різних видів, Юрій Васильович досконало розуміється на темі, актуальність якої не викликає сумніві, та зміг залучити студентів до засвоєння відповідної інформації.

Лектор особливо наголошував на тому, що громадяни повинні пам’ятати, що держава, в особі відповідних служб, здійснює захист населення від небезпечних наслідків аварій та катастроф та сприяти роботі цих служб. Студентам були викладені рекомендації для населення на випадок захоплення заручників. Були обговорені рекомендовані моделі поведінки людей, яких треба додержуватись під час операції по звільненню (як поводитися під час обстрілу, тощо). Також були викладені рекомендації щодо поведінки у разі техногенних, екологічних та природних катастроф. На прикладі будівлі нашого університету та даної конкретної аудиторії лектор вказав на потенційно небезпечні місця, та продемонстрував універсальну захисну позицію, яку треба займати. Привертав увагу до себе як сам матеріал, так і спосіб його подачі лектором. Адже все було пояснено доступною мовою, дотепно, із різноманітними прикладами. Доречним був перелік численних помилок, яких люди припускаються у надзвичайних ситуаціях. Лектор особливо наголошував, що, здаючись на перший погляд незначною, така помилка може наразити на небезпеку життя даної конкретної людини та навіть негативно вплинути на результат усієї операції. Юрій Васильович особливо наголошував на тому, що правильна поведінка людини у такому випадку визначається її правильною реакцією на події. Лектор закликав студентів усіляко намагатися опановувати себе та не втрачати здоровий глузд, адже в критичний момент головне не наражати на зайву небезпеку себе та оточуючих. Головне пам’ятати, що держава, в особі відповідних служб, здійснює захист населення від небезпечних наслідків аварій та катастроф. На мій погляд порада не панікувати, спокійно чекати на порятунок, який обов’язково прийде, є дієвою та універсальною, і має запам’ятатися на все життя. Студенти слухали зацікавлено, а безпосереднім доказом того, що лекція пробудила їх інтерес, стали їх численні запитання. Наприклад, студенти цікавились сигналами тривоги та способами інформування населення щодо небезпеки. Для мене, як і для всіх присутніх, було не зайвим пригадати, що після сигналу тривоги «Увага! Всім!», потрібно включити телевізор, або, що може стати в нагоді, радіо на відповідній хвилі, та уважно прослухати інструкції. Дуже цікавими для студентів виявилися історичні та географічні довідки щодо особливостей інфраструктури нашого міста, наведені Юрієм Васильовичем. Лекція завершилась на позитивній ноті, теплими побажаннями від лектора студентам, які виявили йому щиру вдячність. Оскільки тема цивільної оборони є доволі великою, та у сучасному світі вона постійно поповнюється новими важливими аспектами , то ми сподіваємось на наступну цікаву та змістовну лекцію, і на нову зустріч із Юрієм Васильовичем Муконіним.

Студентка 41 групи 401 підгрупи

Факультету іноземних мов