filfak_logo

Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

VII Міжнародна науково-практична конференція "Мови і світ: дослідження та викладання"

img 08Усьоме факультет іноземних мов може похвалитися успішним проведенням VII Міжнародної науково-практичної конференції «Мови і Світ: дослідження та викладання», приурочену 30-річчю факультету іноземних мов, учасників якої на днях приймав Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка. Завдяки копіткій праці організаційного комітету, що брали участь у її підготовці, КДПУ став справжнім осередком сучасної наукової думки протягом 28-29 березня 2013 року.

Про здобутки цьогорічної конференції можна судити із надзвичайної кількості матеріалів, надрукованих у п’яти томах «Наукових Записок», збірнику, де представлені статті її учасників. Так,  роботи 640 дослідників склали разом 2736 друкованих сторінок, а серед тих, чиї роботи можна знайти у збірнику – 76 докторів наук й професорів.

Особлива увага учасників була прикута до президії конференції, яка змогла зібрати чимало провідних фахівців з усієї України. Так своїми виступами з трибуни відзначилися доктор філологічних наук, професор Київського національного лінгвістичного університету Світлана Павлівна Денисова,  доктор філологічних наук, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Анатолій Кирилович Мойсієнко, доктор філологічних наук, професор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Олександр Дмитрович Огуй, доктор педагогічних наук, професор Леонід Миколайович Черноватий. Присутні на пленарному засіданні студенти перекладацького відділення на власні очі змогли побачити виступ живої легенди українського перекладознавства професора Київського національного лінгвістичного університету Ілька Вакуловича Корунця. Завершував пленарне засідання зі своїм виступом про нові аспекти в дослідженнях слов'яно-іранських паралелей доктор філологічних наук Олександр Іванович Іліаді.

Університет відкриває свої двері для науковців не лише з України, а й Європи та пострадянського простору. Цього року до роботи конференції долучились визначні фахівці з Італії – Марія Грація Буза, Англії – Колін Брок, Німеччини – Вільгельм фон Тімрот і навіть Казахстану - Акмаржан Акижанова.

Професор англійської філології із університету міста Падуї, наприклад, ознайомила учасників конференції із новітніми методиками навчання іноземної мови, приділяючи особливу увагу невербальним засобам спілкування. До уваги учасників конференції пані професор представила й курс лекцій про стилістичні особливості мови, що сьогодні широко функціонує й застосовується під час створенні повідомлень у засобах масової інформації.

Професор із Оксфордського університету запропонував оглянути основні тенденції розвитку англійського римованого сленгу. Усі бажаючі мали можливість відвідати його семінари з культурознавчих й історичних аспектів розвитку британської науки.

Аудиторію безумовно вразив виступ німецького професора - Вільгельма фон Тімрота, який розповідав про власний досвід перекладу юридичних документів для судів у німецькому регіоні – Баварії, де він активно долучається до роботи із російськомовними порушниками закону.

Акмаржан Акижанова розповіла про особливості багатомовної та полікультурної системи освіти в сучасному Казахстані та проблеми, які постають перед педагогами та викладачами-філологами у розрізі лінгвістичної модернізації освітніх процесів у цій середньоазійській країні.

Підсумовуючи, можемо відзначити широкий спектр наукових проблем, які розглядалися на цій конференції!