filfak_logo

Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

«З книжних слів набираємося мудрості...» (Нестор Літописець)

9 листопада 2017 року кафедра української мови провела конкурс навчальних проектів, присвячений Дню української писемності та мови, у якому взяли участь студенти ІІ курсу факультету філології та журналістики.

Гаслом змагання було обрано мудрі слова Нестора Літописця: «З книжних слів набираємося мудрості...».

У привітанні з нагоди свята голова журі зокрема сказала: «Без оновлення почуттів і мислення не оновитися людині. А без оновлення людської сутності не змінитися державі. Тому-то, майбутній учителю, щоб учити, почни вчитися сам. Рух історії не спинити. Саме молодь має сприяти утвердженню українського світу в загальнолюдській цивілізації. Із цим пов’язана історична місія української мови: бути джерелом і могутньою енергією пізнання та самопізнання, творення і самотворення людини, нації, мірою їхньої духовності та довершеності, гуманізму й патріотизму, готовності до синтезу свободи та справедливості, честі і краси».

Наукові доповіді з мультимедійним забезпеченням презентували такі студенти:

1. Третяк Даріна Миколаївна «Історія фонології як окремої науки в українському мовознавстві».

2. Івашина Оксана Олександрівна «Будова і робота мовного апарату людини».

3. Бурлаченко Ольга Іванівна «Розвиток поглядів на систему голосних і приголосних фонем сучасної української літературної мови».

4. Коваленко Катерина Констянтинівна «Порівняльна характеристика фонеми і звука».

5. Дейнека Анастасія Василівна «Типи та різновиди наголосу в мовах світу».

6. Гаразаде Роя Ельшад Кизи «Типи та роль інтонації в процесі спілкування».

7. Дерев’яна Катерина Олександрівна «Поняття про фонетично не зумовлені та спонтанні зміни звуків у мовленнєвому потоці».

8. Коломієць Тетяна Русланівна «Явище редукції та її різновиди».

9. Скрипник Ангеліна Віталіївна «Орфоепічні норми та культура усного мовлення».

10. Проценко Юлія Миколаївна «Історія першого повного правопису української мови».

11. Харченко Карина Юріївна «Актуальні проблеми українського правопису».

12. Зеленько Юлія Іванівна «Експериментальні методи дослідження фонетики».

Усі учасники конкурсу не тільки достойно оприлюднили результати власних навчальних проектів, а й відповіли на запитання присутніх, зокрема магістрантів – членів журі. З нетерпінням чекатимемо нагородження достойних!

Завідувач кафедри української мови,
професор С. Л. Ковтюх