• вул. Шевченка, 1, м. Кропивницький
  • (0522) 32-17-18

МЕТОДИКА ПРОВЕДЕННЯ ІНТЕГРОВАНИХ УРОКІВ: ІНТЕГРАЦІЯ ЗНАНЬ З ОСНОВ ЕЛЕКТРОТЕХНІКИ ТА ФІЗИЧНОЇ ХІМІЇ

Марина Ващенко, Віра Водянка
Чернівецьке вище комерційне училище
Київського національного торговельно-економічного університету
(Чернівці)

Анотація. Стаття присвячена інтегративному навчанню з елементами розвиваючих технологій. Ідея інтегрованого навчання передбачає досягнення мети якісної освіти, тобто освіти конкурентоздатної, спроможної, забезпечити кожній людині самостійно досягти тієї чи іншої цілі, творчо самостверджуватися у різних соціальних сферах. Одним із шляхів досягнення мети є впровадження інноваційних технологій в теоретичне навчання технічних дисциплін, зокрема, кейс-методу. Таким чином, поєднання знань з різних предметів дає можливість учневі не просто завчити теоретичні відомості з тієї чи іншої теми, але й зрозуміти практичне значення складних понять з технічних дисциплін, адже для робітничих професій сфери ресторанного обслуговування ці предмети є достатньо складними. У своїй статті на прикладі двох різних предметів ми показали можливість учня вивчити, а не завчити предмети та зуміти поєднати їх на практиці.

Ключові слова: інтегроване навчання, інноваційні технології, кейс-метод, електротехніка, фізична хімія.

Детальніше

Додати коментар

Коментарі   
0 # Лунгол Ольга 20.04.2017, 19:10
Дякую Марині Валеріївні та Вірі Романівні за пізнавальну статтю. Також маю досвід роботи з викладання електрорадіотех нічних дисциплін у професійно-техн ічному навчальному закладі і вважаю, що зниження інтересу учнів до навчання є дійсно однією з найважливіших проблем. Авторами виділено й описано характерні особливості, переваги та проблеми інтегрованого навчання. Окремої уваги заслуговує розроблений авторами блок інтегрованих уроків з Основ електротехніки та Фізичної хімії.
Відповісти
0 # Алла Кіктєва 18.04.2017, 11:35
Інтегроване навчання є актуальним при вивченні технічних дисциплін, адже студентам складно зрозуміти практичне значення отриманих знань.
Відповісти
0 # Веронія 18.04.2017, 09:55
Автори досліджують надзвичайно актуальну проблему. Організація процесу навчально-пізна вальної діяльності у ПТНЗ передбачає залучення нестандартних форм роботи, що будуть спрямовані на підвищення ефективності не тільки навчання, але й викладання.
Відповісти
Image

Столітні традиції якісної освіти!

Підписатись