ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФОРМУВАННЯ ДОСЛІДНИЦЬКОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ПРИ ПІДГОТОВЦІ ВЧИТЕЛІВ ТЕХНОЛОГІЙ

Микола Садовий

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка (Кропивницький)

Законом України «Про вищу освіту» (2014 р.) передбачений науковий рівень вищої освіти, що відповідає дев’ятому кваліфікаційному рівню Національної рамки кваліфікацій і передбачає набуття компетентностей з розроблення і впровадження методології та методики дослідницької роботи, створення нових системоутворюючих знань та/або прогресивних технологій, розв’язання важливої наукової або прикладної проблеми, яка має загальнонаціональне або світове значення. Це передбачає формування у педагогічних вищих навчальних закладах (ВНЗ) вчителя-дослідника, що здатний не лише проводити власну науково-дослідну діяльність, а й долучати до цього процесу учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Особливо актуальною ця проблема є у процесі підготовки вчителів трудового навчання і технологій, адже, відповідно до Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти, зміст предметів цієї освітньої галузі має чітко виражену прикладну спрямованість і реалізується переважно шляхом застосування практичних методів і форм організації занять.

0 # Копотій Вікторія 22.04.2017, 13:53
Тема дослідження цікава та актуальна для усіх учителів і фахівців. Розвиток ІКТ й збільшення інформаційних потоків вимагає від будь-якої людини розвинутої дослідницької компетентності для орієнтування у бурхливому потоці сучасних знань.
0 # Василь Болілий 22.04.2017, 13:49
Тема статті цікава та надсучасна бо формування дослідницької компетентності актуально для будь-якого фахівця у сучасному суспільстві.
0 # Світлана Стадніченко 21.04.2017, 18:03
Погоджуюсь з автором, що формування дослідницької
компетентності при вивченні курсу «Основи
наукових досліджень» визначає майбутнім фахівцям орієнтири у їх
подальшій науковій та професійній діяльності. Погляди у статті відповідають сучасним вимогам в освіті!
0 # Віталій Озірний 20.04.2017, 13:40
стаття змістовна і актуальна для сьогодення.
0 # Ольга Кузьменко 19.04.2017, 16:29
В статті грунтовно розкрито методику формування дослідницької компетентності у майбутніх учителів технологій, що є досить ефективною та визначає майбутнім фахівцям орієнтири у їх подальшій науковій та професійній діяльності.
0 # Світлана Єфіменко 19.04.2017, 10:43
Стаття є актуальною і цікавою. В процесі професійної пдготовки формування дослідницької компетентності сприятиме розвитку у майбутніх учителів технологій наукової творчості, дослідницьких умінь, інтересу до пошуково-дослід ницької діяльності.
0 # Анастасія Шаховська 18.04.2017, 21:54
Актуальним є опис методики формування дослідницької компетентності при підготовці вчителів технологій.
0 # Людмила Суховірська 18.04.2017, 21:26
Актуально. Запропонована методика навчання курсу «Основи наукових досліджень» формує дослідницьку
компетентності у майбутніх учителів трудового навчання і технологій, ознайомлює їх з методами, принципами, закономірностям и наукової діяльності.
0 # Василь Чубар 18.04.2017, 19:10
Формування дослідницької компетентності у майбутніх учителів трудового навчання та технологій сприятиме їхній готовності до інноваційної діяльності у навчальному процесі
0 # Наталия Манойленко 18.04.2017, 18:38
Стаття є актуальною в даний час, дякую автору за розроблену методику формування дослідницької компетентності у майбуніх вчителів технологій.
0 # Максим 18.04.2017, 16:04
Стаття досить актуальною. Автор провів цікаву пізнавальну дослідницьку роботу.
0 # Алла Кіктєва 18.04.2017, 11:44
Автором зроблено детальний опис методики формування дослідницької компетентності, що є актуальним в час надзвичайно швидкого розвитку технологій.
Дякую автору за статтю!
0 # Біляк Наталія 18.04.2017, 10:05
Стаття є актуальною, досить цікаво запропонована методика навчання вчителя-дослідн ика.
0 # Трифонова Олена 18.04.2017, 01:11
Цікавими є розроблені автором елементи методики формування дослідницької компетентності у майбутніх учителів технологій та запропонована автором прогрума курсу ОНД.
0 # Хомутенко М. 17.04.2017, 13:16
Запропонована методика навчання курсу "Основи
наукових досліджень" забезпечує формування дослідницької компетентності у студентів спеціальності "трудове навчання і технології", що є актуально в даний час.
0 # Дробін Андрій 15.04.2017, 08:53
Стаття вельмиактуальна , оскільки пропонує практичні методи реалізації підходів, запроваджених у Держстандарті освіти.