• вул. Шевченка, 1, м. Кропивницький
  • (0522) 32-17-18

ВІДКРИТІ ВІКІ-КУРСИ В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ СУЧАСНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

Василь Болілий (Кіровоград)
Вікторія Копотій (Кіровоград)

Анотація. Стаття присвячена опису опублікованих навчальних матеріалів на Вікі-КДПУ, а саме, електронних навчальних курсів, які ми пропонуємо називати вікі-курси.

Метою статті є розгляд досвіду впровадження відкритих вікі-курсів у навчальний процес в Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка.

Для досягнення мети використовувалися такі методи дослідження: теоретичні – аналіз і узагальнення методичної літератури та нормативної документації з питань організації навчального процесу; вивчення і систематизація досвіду залучення вікі-курсів; аналіз ефективності «змішаного» навчання; педагогічний експеримент.

У статті розглядається уніфіковане представлення про вікі-курс – шаблон навчального курсу. Наводяться результати використання вікі-курсів у навчальному процесі, приклади студентських статей і портфоліо, способи організації спілкування викладача і студентів.

Загалом, використання вікі-курсів робить освітній процес більш індивідуалізованим і диференційованим за рахунок гнучких налаштувань до особистісних характеристик користувача.

Ключові слова: ІКТ в освіті, змішане навчання, електронний навчальний курс, відкриті курси, онлайн курси, вікі, вікі-курс, хмарні технології, e-середовище, дистанційне навчання.

Детальніше

Додати коментар

Коментарі   
0 # Людмила Суховірська 23.04.2016, 01:45
Дана стаття є актуальною, корисно та цікавою. Навчання «Онлайн» робить освітній процес більш індивідуалізова ним і диференційовани м. Дякуємо автору за статтю.
Відповісти
0 # Колтко Юлія 22.04.2016, 15:45
Дана стаття висвітлює всі аспекти Вікі-КДПУ, що мені, як студентці допогло більш поглиблено зрозуміти цю систему та як її можна використати в навчальних цілях.
Відповісти
0 # Леонова Інна 21.04.2016, 20:00
Стаття цікава й корисна.У ній якнайкраще описано досвід впровадження відкритих вікі-курсів у навчальних процесах. Мета яку автор поставив при написанні статті була досягнута
Відповісти
0 # Погрібна Інна 21.04.2016, 17:40
Тема даної статті є досить актуальною, оскільки кожен ВНЗ створює власні середовища, де кожен користувач створює свій персональний простір, що значно сприяє студентам швидко отримувати потрібні навчальні матеріали, а викладачам не здійснювати зайве друкування матеріалу.
Відповісти
0 # Коровкіна Ольга 21.04.2016, 11:38
Цікавий матеріал про такий варіант,як онлайн-навчання
Відповісти
0 # Коровкіна Ольга 21.04.2016, 11:37
Запровадження навчання "онлайн" є необхідністю в сучасному суспільстві, а тому напрацювання автрорів статті будуть корисними як для студентів, так і викладачів
Відповісти
0 # Оксана Віталіївна 20.04.2016, 10:03
Матеріали даної статті безумовно матимуть широке практичне застосування у діяльності викладачів
Відповісти
Image

Столітні традиції якісної освіти!

Підписатись