ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕРАКТИВНИХ СИМУЛЯЦІЙ ТА ВІРТУАЛЬНИХ ЛАБОРАТОРНИХ РОБІТ В УМОВАХ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ
Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського
Слободянюк Ірина
Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського
Мисліцька Наталія, Заболотний Володимир
У зв’язку з загальнонаціональним карантином всі заклади освіти України переведено на дистанційну форму навчання із 12 березня 2020 року. Безумовно, така форма роботи є незвичною для всіх учасників освітнього процесу, а тому період адаптації проходили як здобувачі освіти, так і педагоги. Проєкт «Всеукраїнська школа онлайн» допомагає у вирішенні питання пояснення навчального матеріалу, а також включає уроки розв’язування задач. Однак, вивчення предметів природничого циклу передбачає виконання лабораторних робіт, які є невід’ємною складовою, що забезпечує формування експериментальних умінь та дослідницьких навичок. Оскільки в період дистанційного навчання здобувачі освіти не мають доступу до необхідного лабораторного обладнання, викладач може: перенести виконання лабораторних робіт на наступний рік [1], запланувати їх проведення в домашніх умовах, на основі найпростішого обладнання (для робіт, які можуть бути виконані в такий спосіб) або ж виконувати їх на основі online сервісів з інтерактивними симуляціями та віртуальними лабораторними роботами. Як свідчить досвід, використання останніх є досить цікавим та ефективним, оскільки дає можливість переконатися в істинності вивченого матеріалу та сприяє кращому його засвоєнню. Розглянемо окремі сервіси, які дають можливість реалізувати вищезазначене на прикладі конкретних тем.
І на мою думку, дуже гарний вихід з такої ситуації як карантин, дистанційне навчання і неможливість виконати лабораторні роботи. Віртуальні лабораторні роботи, які представлені як приклад в статті є дуже чудовою альтернативою справжнім лабораторним, їх принаймні є можливість виконати і спостерігати що відбувається, до того ж, на основі такого методу проведення лабораторної роботи, є більша можливість що учень зрозуміє, опанує і запам'ятає матеріал. Тому як проста лабораторна в домашніх умовах з доступними приладами, так і віртуальна лабораторна робота - це вихід, на даний момент . Дякую за висвітлення актуальної теми у цій статті.
Вважаю, що віртуальні симуляції та моделі допомагають в навчанні фізики не лише під час дистанційного навчання, але й, наприклад, у змішаній моделі навчання.
На мою думку стаття дуже актуальна в цей період часу.
Стрічка RSS коментарів цього запису