Інструменти доступності

  • вул. Шевченка, 1, м. Кропивницький
  • (0522) 32-17-18
  • mails@cuspu.edu.ua

РОБОТОТЕХНІКА В МЕДИЧНІЙ ОСВІТІ

УДК 378:61:004.9

МИРОНЕНКО Оксана Василівна

кандидат фізико-математичних наук,

старший викладач кафедри медичної фізики та інформаційних технологій №2

Донецького національного медичного університету

ORCID ID 0000-0001-8967-0171

e-mail: miroks29@gmail.com

Постановка та обґрунтування актуальності проблеми. Сучасний розвиток ІТ-технологій лідирує серед усіх напрямків та галузей науки і техніки в усьому світі. Серед країн, які входять до списку найрозвиненіших в цій сфері, головують Японія, Німеччина та Південна Корея. Згідно зі звітом СЕЕ у 2018 році сектор розробки програмного забезпечення в Україні виріс на 19%. А за останні чотири роки вітчизняний ІТ-ринок виріс вдвічі. Але, водночас, ІТ-ринок став одним з головних напрямків з експорту послуг в Україні, адже більшість фахівців надають послуги аутсорсингу програмного забезпечення клієнтам з Західної Європи та США. Тобто фахівці-теоретики в нашій країні є в достатній кількості. Основною проблемою розвитку практичного застосування цих знань в Україні є недостатність коштів та зрілого правового підґрунтя для розробки та введення в експлуатацію нових типів  роботизованої продукції. Саме тому сферу робототехніки в Україні буде доречно розділити на три напрямки: споживчий, виробничий [2] і сферу навчання. На сьогодні розвиток ІТ-сфери, зокрема робототехніки, є головною метою для керівництва нашої держави. Це означає, що пріорітетним є  впровадження навчання робототехніці, зокрема в вищій медичній освіті, адже від цього покоління залежить ІТ-майбутнє України.

Детальніше

Додати коментар

Коментарі   
0 # Перехрест Руслан 27.11.2019, 23:06
Одна з найбільш актуальних проблем в нашій державі, адже сучасна робототехніка своєю точністю майже замінняє руки лікаря, особливо в складних хірургічних втручаннях. Тому для правильної роботи з робототехнікою потрібні відповідно навченні фахівці.
Відповісти
0 # Небога Юлія 27.11.2019, 10:49
Я вважаю, що ця стаття на даний час є актуальною і автор підняв важливе питання для сучасної медицини. Тому я погоджуюся з думкою, що вивчення робототехніки для студентів медичних вузів є доцільним.
Відповісти
0 # Лаврусенко Анна 26.11.2019, 18:26
Я Згодна, що РОБОТОТЕХНІКА дуже важлива для медицини! Я сподіваюсь, що далі вона буде розвиватися все ширше!! Зараз наш світ залежний від технологій, медицина не виключення! РОБОТОТЕХНІКА значно полегшує роботу медицини.
Відповісти
0 # Ляшок Катерина 26.11.2019, 12:47
Наш світ став залежним від ІТ-технологій-а ле в деяких напрямках - це має бути. Дійсно роботи помічники особливо в такій галузі, як медицина дуже потрібно, адже при складних операціях і при огляді пацієнтів потрібні використовувати робототехніку.
Відповісти
0 # Халілян Каріна 25.11.2019, 20:09
Робототехніка має велику перспективу, тим паче для медицини. Але автори цієї статті правильно підмітили, що в першу чергу для розвитку робототехніки в Україні потрібна фінансова підтримка, що не є актуальним на даний час.
Відповісти
0 # Анастасія 25.11.2019, 19:19
Погоджуюсь з думкою автора. Роботи помічники грають величезну роль сучасної медицині. Ця галузь ще чимало молода і залишається на початковому етапі розвитку, але деякі розробки запроваджені вже в усьому світі, вони успішно функціонують дають незамінну допомогу співробітникам медичних закладів.
Відповісти
0 # Донець Наталія 25.11.2019, 11:33
Дуже актуальне питання для розвитку суспільства та держави в цілому. Погоджуємося з автором, що розвиток освітньої робототехніки в
нашій державі в рамках вищої освіти відбувається епізодично (більше в позааудиторний час).
Відповісти
0 # Худякова Віктовія 23.11.2019, 15:31
Автор підняв важливу тему для сучасної медицини. Робототехніка значно полегшує роботу лікарям. Медичним закладам потрібні фахівців з знаннями по роботі з робототехнікою.
Відповісти
0 # Гудименко Вікторія 23.11.2019, 15:27
Робототехніка , важливий напрям освітнього процесу, що об'єднує різні галузі. Саме зараз, в час коли робототехніка дуже стрімко розвивається й стає затребуваною, це є актуальним.
Відповісти
0 # Трифонова Олена 22.11.2019, 11:08
Підтримую думку автора, що робототехніка - це перспективи майбутнього. Погоджуюсь, про визначну роль використання роботів у медичній галузі. Хотілося б, щоб автор навів конкретні приклади використання платформи Arduino під час підготовки майбутніх лікарів
Відповісти
Image

Столітні традиції якісної освіти!

Підписатись