ЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ЗБЕРЕЖЕННЯ VACCINIUM MYRTILLUS L. В СУБОРАХ ПІВДЕННОГО ПОЛІССЯ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Кирільченко Т.О.1, Мельниченко Н.В.2, Настека Т.М.3

1 – студентка

2- доценти кафедри біології

Національний  педагогічний університет

імені М.П.Драгоманова

м. Київ, Україна

У статті описано значення Vaccinium myrtillus L. як улюбленої харчової, медоносної, лікарської, фарбувальна та дубильна рослина, досліджені екологічні потреби виду в умовах Південного Полісся Київської області, наведені результати кількісних досліджень V. myrtillus в природних угрупованнях. Автори публікують висновки зроблені в результаті дослідження і пропонують практичні рекомендації по збереженню популяції V. myrtillus в зоні дослідження.

Ключові слова: Vaccinium myrtillus L., Південне Полісся Київської області,лікарська рослина, екологічні потреби, кількісні дослідження, природні угруповання.