pedfak_logo

Факультет педагогіки, психології та мистецтв

Методологічний семінар з питань ранньої реабілітації

Згідно плану методологічного семінару, 28 вересня 2023 року на кафедрі педагогіки та спеціальної освіти відбулося заплановане засідання. З доповіддю “Сучасний студент-педагог та проблеми теорії й практики реалізації систем раннього втручання, скринінгу, реабілітації, абілітації, супроводу, підтримки та соціально-педагогічного патронажу“ виступала доцент кафедри Кашуба Л.В.

Доповідачка зазначила, що багатьма країнами світу були розроблені програмні документи з раннього втручання (ранньої допомоги). Ці документи внесли зміни до системного підходу до реабілітаційних послуг, що надавали дітям з особливими потребами. Рання допомога повинна бути забезпечена кожній дитині від народження до 3-х (в деяких країнах до 6-ти) років. Супровід дітей з ООП (особливими освітніми потребами) в Україні здійснюється до початку шкільного навчання. Ці аспекти викладачі спеціальної педагогіки враховують під час підготовки до занять із студентами факультету напряму “Дошкільна освіта” та “Спеціальна освіта”.