024 Хореографія

Тип освітньої програми: Освітньо-професійна

Галузь знань: 02 Культура і мистецтво

Спеціальність: Хореографія

Факультет: Педагогіки, психології та мистецтв

Кафедра: Мистецької освіти

Кваліфікація: Хореограф. Керівник хореографічного колективу (гуртка)

Мета: Підготовка фахівців в галузі хореографічного мистецтва, які володіють знаннями в галузі хореографічного мистецтва та ефективно використовують теоретичні знання, практичні навички у поєднанні з інноваційними технологіями. Підготовка кваліфікованих кадрів для педагогічної, балетмейстерської та виконавської роботи в закладах освіти, позашкільної освіти та культурно-мистецьких закладах.

Працевлаштування: основна (базова) та середня школа; заклади дошкільної та позашкільної освіти; будинки культури та творчості.

Викладачі: Доцент СПІНУЛ Ігор Васильович викладач бального танцю; Доцент ЛАВРІНЕНКО Світлана Олександрівна, кандидат педагогічних наук, викладач дисципліни «Історія мистецтва», «Педагогічна майстерність хореографа-балетмейстера», «Науково-методична робота у сфері хореографії», «Загальна теорія моралі та професійна етика»; СИВОКОНЬ Юрій Михайлович викладач класичного танцю та ритміки; МУРОВАНА Ірина Володимирівна, кандидат педагогічних наук, викладач дисциплін «Методика роботи з хореографічним колективом», «Мистецтво балетмейстера»; ПЕЧЕНЕНКО Максим Валерійович викладач дисциплін «Український народний танець», « Народно-сценічний танець»; МІЧКУР Світлана Михайлівна викладач дисциплін «Теорія та практика українського побутового танцю», «Теорія та методика українського народного танцю», «Методика викладання народно-сценічного танцю», «Методика викладання віртуозних рухів»; ПОХИЛЕНКО Єгор Сергійович викладач дисципліни «Сучасний танець».

Викладачі кафедри щороку беруть участь у науково-практичних конференціях, виступають співорганізаторами конкурсів, фестивалів та інших освітньо-культурних заходів.

В сучасних тенденціях спеціальність «Хореографія» одна з затребуваних на ринку праці. Протягом 4-х років навчання, студенти здобувають освіту, отримують практичні навички , беруть участь в культурно-масовому житті університету та області, займаються науковою діяльністю.

Історія: У 1988 році на педагогічному факультеті Кіровоградського педагогічного інституту ім.. Пушкіна за ініціативи народного артиста України, професора Анатолія Короткова було відкрито нову спеціальність «Вчитель початкових класів та хореографія». Протягом багатьох років на кафедрі хореографії працювали такі легендарні творці хореографічного мистецтва як Анатолій Кривохижа, Анатолій Коротков, Віктор Похиленко, Василь Босий.

На даний час на кафедрі митецької освіти працюють керівники провідних колективів нашого міста та області Ірина Мурована керівник Народного художнього колективу ансамблю сучасної хореографії «Час пік», Максим Печененко керівник Народного хореографічного ансамблю «Світанок», Ігор Спінул керівник Народного ансамблю бального танцю «Конвалія», Єгор Похиленко керівник колективу сучасного танцю «Три з половиною»  та «Театру тіней» ЦДПУ імені Володимира Винниченка.

Матерально-технічна база: два хореографічні класи( на факультеті фізичного виховання) оснащені необхідними матеріалами та організаційною технікою.