pedfak_logo

Факультет педагогіки, психології та мистецтв

Участь педагогів та студентів спеціальності 012 Дошкільна освіта і 013 Початкова освіта в ІІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Інновації в дошкільній освіті: теорія, перспективи, шляхи запровадження у практику»

28 березня 2024 року о 10:00 викладачі кафедри дошкільної та початкової освіти і студенти спеціальності 012 Дошкільна освіта взяли участь у ІІІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Інновації в дошкільній освіті: теорія, перспективи, шляхи запровадження у практику», що проводилась Маріупольським державним університетом.

Конференція складалася з двох частин: пленарного засідання та участі у майстеркласах.

Тематичні напрямки роботи конференції:

1. Методологія та практика реалізації сучасних парадигм і концепцій, державного стандарту, програм розвитку дітей раннього та дошкільного віку.

2. Інновації в управлінні та методичному забезпеченні якості освітнього процесу в закладах дошкільної освіти.

3. Інноваційні моделі та практики в інклюзивному навчанні дітей раннього і дошкільного віку.

4. Технології реалізації середовищного підходу в освітньому процесі закладів дошкільної освіти.

5. Підготовка майбутніх фахівців до запровадження інноваційних технологій у закладах освіти.

6. Співпраця з громадами з метою запровадження інновацій в закладах освіти.

7. Надання соціальної та психологічної допомоги учасникам освітнього процесу в умовах інноваційної діяльності.

Друга частина складалася з 4 майстер-класів із актуальних та інноваційних питань дошкільної освіти.

Провели їх провідні фахівці в галузі ДО України – науковці та практики:

Наталія Гавриш, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти Волинського національного університету імені Лесі Українки

Тема: Технологія навчання розповідання за серією сюжетних картин дітей старшого дошкільного віку.

Ірина Стеценко, старший викладач кафедри педагогіки та освіти Маріупольського державного університету, науковий співробітник Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем НАН України та МОН України, м. Київ

Тема: Математика та дошкільники, або навіщо знати про результати дослідження PISA?

Наталія Шалда, вихователь-методист Шосткинського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №1 «Дзвіночок» Шосткінської міської ради Сумської області

Тема: Інженерний тиждень у закладі дошкільної освіти в умовах змішаної форми організації освітнього процесу.

Катерина Крутій, доктор педагогічних наук. професор, професор кафедри дошкільної освіти Маріупольського державного університету

Тема: Стимулювання емерджентної грамотності, або навіщо вчити дитину читати та писати?

Майстерки пройшли в атмосфері активного обговорення, зацікавленості та творчої співпраці. Майстри отримали величезну кількість позитивних відгуків та слів вдячності!

З відгуками Ви можете ознайомитись за посиланням:

Інформацію підготувала доцент Тетяна Прибора