pedfak_logo

Факультет педагогіки, психології та мистецтв

Всеукраїнська студентська олімпіада (ІІ етап) зі спеціальності «Початкова освіта»

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України № 1506 від 23.12.2014 р. «Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади в 2014/2015 навчальному році» 20–22 квітня 2016 року в Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка на базі факультету педагогіки та психології відбувся другий етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Початкова освіта» з-поміж студентів вищих навчальних закладів.

Організаційний комітет Всеукраїнської студентської олімпіади очолив Михида С. П., доктор філологічних наук, професор, проректор з наукової роботи Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка. До складу оргкомітету увійшли: Чінчой Олександр Олександрович (кандидат педагогічних наук, доцент кафедри фізики та методики її викладання Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка), Рацул Анатолій Борисович (кандидат педагогічних наук, професор, декан факультету педагогіки та психології Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка), Довга Тетяна Яківна (кандидат педагогічних наук, професор кафедри педагогіки дошкільної та початкової освіти Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка), Мельничук Сергій Гаврилович (доктор педагогічних наук, професор (за згодою), Жигора Ірина Валеріївна (кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри методик дошкільної та початкової освіти Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка), Шарапова Тетяна Анатоліївна (старший викладач кафедри педагогіки дошкільної та початкової освіти Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка), Куліш Віктор Іванович (кандидат психологічних наук, старший викладач кафедри практичної психології Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка).

CSKRQk2YpOA

Завдяки злагодженим діям оргкомітету студентська олімпіада пройшла на високому рівні.

Ґрунтовні знання та професійні здібності майбутніх учителів початкових класів оцінювало висококваліфіковане журі на чолі з Хомич Л. О., доктором педагогічних наук, професором, заступником директора з науково-експериментальної роботи Інституту педагогічної освіти та освіти дорослих Національної академії педагогічних наук України.

Учасників олімпіади привітали проректор з наукової роботи Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка професор Михида С. П. та декан факультету педагогіки та психології професор А. Б. Рацул. В урочистому концерті, присвяченому відкриттю Всеукраїнської студентської олімпіади, взяли участь студенти факультету педагогіки та психології, мистецького факультету, народний ансамбль бального танцю «Конвалія».

Перевірити свої знання на практиці та гідно представити свій навчальний заклад виявили бажання 51 студент із різних куточків України: Хмельницька, Вінниці, Харкова, Кривого Рогу, Мелітополя, Глухова, Рівного, Житомира, Бердянська, Прикарпаття, Києва, Дрогобича, Кам’янець-Подільського, Миколаєва, Ізмаїла, Одеси, Переяслав-Хмельницького, Умані, Тернополя, Ніжина, Херсона, Полтави, Чернівців, Сум, Чернігова та Кіровограда.

FKDFHlYHzz0

Олімпіада відбувалася в три етапи: на першому – студенти виявляли свої знання з педагогіки, теорії виховання, історії педагогіки; другий етап був присвячений перевірці знань учасників олімпіади з фахових методик початкової освіти (методики математики, методики української мови та літературного читання, методики природознавства та методики трудового навчання). Найбільш відповідальним для студентів став третій етап олімпіади, на якому учасники повинні були виявити свою творчість, креативність, педагогічну майстерність, методичну компетентність під час розробки конспекту уроку з обраного предмету та захисту фрагмента уроку з вивчення нового матеріалу.

За результатами проведених етапів переможцями стали:

ІІ місце – Солодка Вікторія Вікторівна (студентка Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського);

ІІ місце – Барбулат Марія Русланівна (студентка Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка);

ІІІ місце – Баховська Маріанна Василівна (студентка Рівненського державного гуманітарного університету);

ІІІ місце – Кулик Оксана Петрівна (студентка Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка);

ІІІ місце – Хандюк Олена Іванівна (студентка Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького).

6lMDhF yRFY

Більшість студентів, які виявили високі професійні знання та здібності, були нагороджені Почесними грамотами за різними номінаціями: за творчість в організації художньо-конструкторської діяльності, за методичну компетентність, за високий рівень культурного мовлення, за педагогічну творчість, за кращий професійний рівень, за математичну компетентність, за природознавчу компетентність, за динамізм особистості, за майстерність в організації педагогічного спілкування та іншими.

Оргкомітет і члени журі щиро вітають переможців другого етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Початкова освіта» з‑поміж студентів вищих навчальних закладів і бажають усім учасникам не зупинятися на досягнутому, бути творчими, стати компетентними фахівцями в галузі початкової освіти!

D1PRZJAr3NU

Завідувач кафедрою, кандидат філологічних наук,
доцент Жигора Ірина Валеріївна