pedfak_logo

Факультет педагогіки, психології та мистецтв

УМОВИ СПРАВЕДЛИВОСТІ КРИМІНАЛЬНОГО СУДОЧИНСТВА

Зеленський Сергій Миколайович

кандидат юридичних наук, доцент кафедри
галузевого права Кіровоградськогой державного педагогічного
університету імені Володимира Винниченка

Анотація

Стаття присвячена дослідженню справедливості в кримінальному правосудді. Необхідність такого дослідження обґрунтовується дією однієї з основоположних засад кримінального провадження та права людини на справедливий суд. У зв’язку із занепадом гуманістичних ідей, поглядів в суспільстві і праві, з’являється скептичне ставлення і до можливого досягнення справедливості в кримінальному провадженні. Однак, гносеологічна природа кримінального процесуального права дозволяє засаді справедливості і сьогодні проявляти свої неабиякі властивості в забезпеченні прав людини, встановленні рівного і неупередженого ставлення до людей. Рівність перед законом і судом в кримінальному правосудді при наявності достовірних доказів, отриманих в передбаченому законом порядку, сприяє справедливому і законному вирішенню кримінальної справи по суті. Концепт справедливості в кримінальному процесі означає впорядкованість, законність, сприяє зміцненню
правових основ держави.

Ключові слова: справедливість, засада, кримінальне провадження, права людини, закон, правосуддя

Повний текст статті

Список використаних джерел:

1. The Oxford Guide to United States Supreme Court Decisions. New York: , Oxford University Press, USA. - 1999. Physical Description : xvii - 428 p. - p. 205-206.
2. Безпека людського розвитку в правовій, соціальній державі : монографія / Л.С.Шевченко, О.А.Гриценко, Т. М. Камінська та ін. / за ред. д-ра екон. наук, проф. Л. С. Шевченко. – Харків : НУ «Юрид. акад. України імені Ярослава Мудрого», 2013. – 850 с.
3. Гольдман Р., Леонтовска Э., Франковски С. Верховный суд США о гражданских правах и свободах. – Польша: БЕГА, 1997. – 254 с.
4. Гриценко І. Право на справедливий суд / І. Гриценко, М. Погорецький // Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. – 2012. – Випуск 91. – С. 4-8.
5. Каррі Девід П. Конституція Сполучених Штатів Америки посібник для всіх / Д. П. Каррі ; пер. з англ. О. Мокровольський. – Київ : Веселка, 1993. – 192 с.
6. Прокопенко О. Б. Право на справедливий суд: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. юриди. наук спец.: 12.00.10 «Судоустрій; прокуратура та адвокатура» / О. Б. Прокопенко. – Харків, 2011. – 20 с.
7. Прокопенко О.Б. Право на справедливий суд: концептуальний аналіз і практика реалізації : монографія / О. Б. Прокопенко. – Х. : ФІНН, 2011. – 248 с.
8. Уайнреб, Ллойд Л. Отказ в правосудии [Текст] : уголовный процесс в США / Л. Л. Уайнреб. – М. : Юридическая литература, 1985. – 192 с.
9. Фулей Т. І. Застосування Європейської конвенції з прав людини при здійсненні правосуддя в Україні : навч.- метод. посіб. для суддів / [Т. І. Фулей] ; Акад. суддів України. – К. : Гештальт Консалтінг Груп : Прок-Бізнес, 2009. – 200 с.