1, 2, 8 та 9 лютого 2025 року в онлайн-режимі відбувався Трансатлантичний академічний і культурний обмін, який мав на меті об’єднати американських студентів – особливо тих, хто має українську спадщину або зацікавлених у підтримці України, – та українських студентів для збагачення онлайн-співпраці.
Програма була спрямована на сприяння культурному обміну та взаємному пізнанню України та Сполучених Штатів, а також покращенню математичних навичок.
Цю програму з гордістю спонсорує MANOR COLLEGE, осередок української культури та освіти у США. У ній бере участь пан Кеннет БОГЛ, досвідчений американський викладач із понад 30-річним досвідом викладання математики та інформатики. Пан Богл працював комп’ютерним координатором K-12, викладав інформатику на курсах підвищення кваліфікації (AP) і розробляв навчальні програми для різних комп’ютерних курсів. Він має два ступені магістра в Університеті Лехай – один зі статистичних досліджень у освіті та інший із освітніх технологій – і кілька сертифікатів із кодування та інформатики. Пан Богл, відомий своєю відданістю та пристрастю до викладання, привносить багаті знання та унікальний погляд на цю програму.
У рамках цього проєкту активну участь взяли студенти Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, отримавши відповідні сертифікати.
Під час зустрічей у межах Трансатлантичного академічного та культурного обміну учасники обговорювали різні теми, зокрема: розв’язування математичних прикладів, вивчення комбінацій, різних систем позначення чисел;аналіз раціональних чисел та одиниць вимірювання; порівняння математичних понять та підходів у США та Україні; розглядали мовні особливості та відмінності між англійською та українською мовами; обговорювали культурні подібності й відмінності між Україною та Америкою; обмін традиціями, звичаями та особливостями національних свят; вплив культури та історії на формування суспільного устрою.
Крім цього, учасники знайомилися між собою, ділилися враженнями та досвідом, що сприяло кращому міжкультурному розумінню. Спілкування відбувалося англійською мовою.
Такий формат зустрічей та спілкування забезпечує зручність для здобувачів освіти з України та США, дозволяючи їм ефективно взаємодіяти та обмінюватися знаннями.
Проєкт міжнародної академічної онлайн-мобільності DILLUGIS (Digital Labs & Lectures for Ukrainian, German & International Students) продовжено на весняний семестр 2025 року. Ініціативу підтримано Німецькою службою академічних обмінів (DAAD) в межах програми «Україна цифрова: Забезпечення академічного успіху в часи кризи».
Read more ...
Центральноукраїнський державний університет імені Володимира Винниченка уклав угоду про співпрацю зі Східно-Баварським університетом Амберг-Вайден (Німеччина).
30 січня 2025 року міжнародний відділ Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, а також науково-педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти взяли участь у відкритій онлайн-лекції Каміля Нєслони.
24 січня 2025 року міжнародний відділ Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, а також науково-педагогічні працівники та студенти взяли участь у відкритій онлайн-лекції Мартіна Пьонтек.