fizmat_logo

Факультет математики, природничих наук та технологій

Звітуємо про результати практики студентів спеціальності 014 Середня освіта (Математика)

27 березня 2024 р. відбулася підсумкова конференція за результатами педагогічної практики студентів спеціальності 014 Середня освіта (Математика), освітні програми: «Середня освіта (Математика та Інформатика)» та «Середня освіта (Математика та Фізика)».

На конференції були присутні студенти груп МІ20Б, МФ20Б, МІ20Б-З, а також методисти: проф. Сальник І.В., доц. Краснощок І.П., доц. Войналович Н.М., доц. Нічишина В.В., доц. Мельничук С.К., асист. Ганенко Л.Д.

Протягом шести тижнів майбутні вчителі проходили виробничу практику в школах нашого міста та області, де вони застосовували свої знання та вміння на практиці: виконували функції вчителя математики, інформатики, фізики, а також допомагали класному керівнику.

Студенти успішно пройшли випробування, які були підготовлені сучасною школою. За результатами практики якісно підготували та вчасно представили звітну документацію. Таким чином, на підсумковій конференції вони мали достатньо матеріалу для своїх виступів. Під час промов студенти акцентували увагу на актуальних проблемах сучасної шкільної освіти:

• Інноваційні підходи до організації позакласної роботи з математики (Шевченко О.);
  • Сучасні методи викладання фізики: досвід вчителя Пікущої Л.О. (Садовніченко А.);
  • Особливості виховної роботи в гімназії №6 м. Олександрія (Цигульський В.);
  • Створення сприятливого середовища: роль психологічної підтримки в освітньому процесі (Горобець О.) ;
  • Любов до України, як основа патріотичного виховання дітей (Романенко П.);
  • Розвиток командного духу та підтримка позитивного середовища в класній спільноті (Широка Є., Тупчієнко Р.);
  • Проєктна діяльність на уроках фізики (Кириллова К.);
  • Особливості сучасного уроку математики в НУШ (Жупаненко Д.).

Виступи супроводжувалися активними обговореннями, в яких брали участь як студенти, так і методисти.

Цигульський Владислав Сергійович, вчитель математики Гімназії № 6 Олександрійської міської ради Кіровоградської області, та Жупаненко Дар’я Вікторівна, вчитель математики Ліцею "Нова школа" Катеринівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області, проходили практику на своїх робочих місцях. Вони поділилися з присутніми власними напрацюваннями. Відбувся обмін практичним досвідом між учасниками заходу.

Змістовні дискусії, обговорення проблемних ситуацій, аргументовані виступи студентів, компетентні зауваження методистів під час зустрічі свідчать про відповідальне ставлення студентів до практики та злагоджену роботу викладачів в її організації. Також студенти висловили свої побажання щодо можливості покращення процесу підготовки майбутніх учителів математики.

Нехай досягнення наших студентів будуть безмежними, а здобуті навички – джерелом постійного росту і розвитку!

Інформацію підготувала
доцент кафедри математики та цифрових технологій Н.М.Войналович