Кафедра інформатики, програмування, штучного інтелекту та технологічної освіти
Основна мета кафедри інформатики, програмування, штучного інтелекту та технологічної освіти - якісна теоретична та практична підготовка професіоналів у галузі інформаційних технологій та технологічної освіти, створення умов для стимулювання професійних компетенцій студентів, необхідних для успішної кар’єри в ІТ-сфері та інших сферах професійної діяльності.
Кафедра інформатики, програмування, штучного інтелекту та технологічної освіти утворена шляхом реорганізації кафедри інформатики та інформаційних технологій і кафедри технологічної та професійної освіти, після об’єднання в оновленому складі функціонує у складі факультету із квітня 2024 року.
Історія новоутвореної кафедри інформатики, програмування, штучного інтелекту та технологічної освіти – це історія колишніх кафедр інформатики та інформаційних технологій і кафедри технологічної та професійної освіти.
Кафедра інформатики, програмування, штучного інтелекту та технологічної освіти здійснює підготовку фахівців за такими спеціальностями:
Бакалаврат
122 Комп'ютерні науки. Освітня програма: Комп'ютерні науки.
126 Інформаційні системи та технології. Освітня програма: Інформаційні системи та технології. Штучний інтелект.
014 Середня освіта (Технології). Освітня програма: Середня освіта (Технології).
014 Середня освіта (Інформатика). Освітня програма: Інформатика та Робототехніка
015 Професійна освіта (Технологія виробів легкої промисловості). Освітня програма: Технологія виробів легкої промисловості
Магістратура
122 Комп'ютерні науки. Освітня програма: Комп'ютерні науки.
014 Середня освіта (Технології). Освітня програма: Середня освіта (Технології).
Історія створення та становлення кафедри
Кафедра забезпечує підготовку майбутніх фахівців з інформаційних технологій (спеціальності 122 Комп’ютерні науки та 126 Інформаційні системи та технології) на першому (бакалаврському) рівні та для спеціальності 122 другого (магістерського) рівня вищої освіти, а також майбутніх вчителів інформатики (спеціальність 014 Середня освіта (Інформатика), освітні програми «Інформатика та математика», «Інформатика та робототехніка») першого (бакалаврського) рівня.
Колектив кафедри забезпечує увесь навчальний процес із фахових курсів на вказаних напрямах та спеціальностях, організовує різні види практики студентів
Розвиток соціального партнерства кафедри
Кафедра розглядає соціальне партнерство як залучення широкого кола зацікавлених осіб, організацій, органів влади усіх рівнів, бізнес-середовища, співтовариств та об’єднань в Україні та закордоном в узгоджене, відповідальне та взаємовигідне обговорення та розв’язання проблем розвитку науково-освітнього та соціокультурного простору.
Особливий акцент робиться на взаємодії із працедавцями, співпраці з українськими та міжнародними ІТ-компаніями. Зокрема, свої майданчики для проходження практики надають провідні регіональні та обласні ІТ-компанії: ONIX, BandaPixels, ItDevelopCorp та іншими.
У процесі навчання у бакалаврів є можливість освоїти дисципліну за вибором «Тестування ПЗ» та отримати сертифікат тестувальника ПЗ від компанії Кьютестлаб, з якою укладено меморандум про співпрацю.
Договір про науково-освітню співпрацю з Державним університетом телекомунікацій реалізовує програми академічної мобільності науково-педагогічних працівників та здобувачів вищої освіти, різноманітні форми підвищення кваліфікації, стажування та підготовки наукових кадрів.
Відбувається спільна робота кафедри інформатики та інформаційних технологій з базовими школами міста Кропивницький, регулярно організовуються і проводяться спільні засідання кафедри та методистів КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського».
Розвиток партнерства як одного із засобів професіоналізації, соціалізації і самореалізації студентів та викладачів відноситься до ключових завдань кафедри. Кафедра інформатики та інформаційних технологій відкрита для співпраці і шукає партнерів для взаємовигідного співробітництва.
Матеріально-технічна база кафедри
Розбудова матеріально-технічної бази кафедри створила можливості для подальшого удосконалення змісту навчання, переходу до вивчення сучасних технологій високого рівня. Сюди входять сучасні комп’ютерні лабораторії та відкрита у квітня 2023 року Лабораторія програмування мікроконтролерів та робототехніки.
Матеріально-технічна база дозволяє в повному обсязі забезпечити практичне навчання відповідно до компетенцій компаній-партнерів кафедри та потенційних роботодавців.