Інструменти доступності

  • вул. Шевченка, 1, м. Кропивницький
  • (0522) 32-17-18
fizmat_logo

Факультет математики, природничих наук та технологій

Захоплююча екскурсія до Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Захоплююча екскурсія до Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

02 травня 2025 року студенти спеціальностей Професійна освіта (Цифрові технології), Статистика, Середня освіта (Математика) груп ЦТ23Б, ЦТ21Б, СТ22Б та МІ21Б Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка разом з викладачами (д.пед.н., проф. О.М.Трифонова, д.пед.н., проф. М.І.Садовий, к.пед.н. Д.В.Соменко, доктор філософії М.В.Луньова) здійснили навчальну екскурсію до Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

1n 2n

Гостинно в стінах Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького делегацію з ЦДУ зустріли: директор Навчально-науковий інститут інформаційних та освітніх технологій, к.пед.н., доц. Анна Валеріївна Ткаченко; заступник директора з навчально-методичної роботи, к.пед.н., доц. Людмила Олександрівна Кулик; завідувач кафедри автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій, к.техн.н., доц. Віталій Андрійович Дідук; завідувач кафедри фізики, к.ф.-м.н., доц. Микола Олександрович Пасічний.

3n 4n

Під час відвідування Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького була організована навчальна екскурсія для студентів, що проводилася в межах вивчення дисциплін: «Методика професійного навчання» (викладач: д.пед.н., проф. О.М.Трифонова), «Історія та сучасність робототехніки та автоматизованих систем», «Роботехнічні системи» (викладач: д.пед.н., проф. М.І.Садовий), «Практикум з цифрових технологій» (викладач: к.пед.н. Д.В.Соменко).

Студенти відвідали Навчально-науковий інститут інформаційних та освітніх технологій, де мали нагоду ознайомитися з роботою кафедри автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій (АКІТ). Завідувач кафедри Дідук Віталій Андрійович гостинно провів екскурсію корпусом, розповів про освітній процес, наукові здобутки студентів і кафедри, співпрацю з роботодавцями, висвітлив особливості дуальної освіти, що реалізується в Черкаському університеті, та показав головні аудиторії, де навчаються студенти суміжних спеціальностей.

Особливе зацікавлення викликало обладнання, з яким працюють здобувачі освіти, а також демонстрація студентських проєктів. У спеціально підготовлених аудиторіях наші студенти побачили різноманітні розробки, розкладені на столах: від світлодіодного куба до ретро-гри, нескінченного дзеркала та інших інноваційних виробів, створених студентами під час навчання. В одній з аудиторій увагу привернуло спеціально обладнаний модульний стіл для випробування роботів проходженням складних лабіринтів до тестування функціональних можливостей різних механізмів.

Студенти також стали свідками освітнього процесу в інших аудиторіях, де активно тривали заняття. Атмосферу доповнювали тематичні плакати та розписані стіни, які прикрашали навчальні приміщення. Ці творчі елементи створювали самі студенти разом із викладачами, залишаючи в аудиторіях частинку себе та своїх думок. Такий підхід, що поєднує технічну підготовку та художню творчість, сприяє формуванню комфортного й натхненного освітнього простору.

Серед учасників екскурсії були й студенти спеціальності Статистика, які мали змогу дізнатися багато цікавого й корисного з огляду на власний фах. Зокрема, під час знайомства з напрямами роботи кафедри автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій, майбутні аналітики зацікавилися темами, що стосуються аналізу та візуалізації даних, комп’ютерного моделювання, систем моніторингу та прогнозування, а також програмування на Python. Такі міждисциплінарні підходи розширюють уявлення студентів про практичне застосування статистичних методів у галузях інженерії, інформаційних технологій та автоматизованих систем.

Після екскурсії викладачі та студенти (члени робочої групи ОПП) обговорили освітньо-професійні програми зі спеціальностей Професійна освіта (Цифрові технології), Статистика, Середня освіта (Математика), обмінялися думками про можливості вдосконалення навчальних матеріалів, зважаючи на досвід колег з Черкаського університету. Подібні зустрічі є важливим кроком до підвищення якості освіти, адже постійний розвиток та адаптація до сучасних викликів допомагають формувати конкурентоспроможних фахівців.

19n 20n

Екскурсія завершилася дружнім спілкуванням та приємним відпочинком. Усі учасники поїздки продовжили свій шлях залишившись з новими знаннями, натхненням та яскравими враженнями.

Висловлюємо щиру вдячність директорці Навчально-науковий інститут інформаційних та освітніх технологій, к.пед.н., доц. Анні Валеріївні Ткаченко; заступниці директора з навчально-методичної роботи, к.пед.н., доц. Людмилі Олександрівні Кулик; завідувачу кафедри автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій, к.техн.н., доц. Віталію Андрійовичу Дідуку за теплий прийом, цікаву екскурсію та пізнавальну зустріч.

Інформацію підготували завідувач кафедри математики та цифрових технологій О.М.Трифонова,
старший викладач кафедри математики та цифрових технологій М.В.Луньова та студентка групи ЦТ23Б С.О.Побіяха

Image

Столітні традиції якісної освіти!

Підписатись