Публічний захист результатів виробничих (педагогічних) практик студентів груп ТН23М та ТН23М-З
02 грудня 2024 року на кафедрі інформатики, програмування, штучного інтелекту та технологічної освіти (секція технологічної освіти) відбувся публічний захист результатів виробничих (педагогічних) практик студентів груп ТН23М та ТН23М-З, які проходили першу практику в закладі вищої освіти, другу - у закладах загальної середньої освіти.
Підсумкова конференція стала важливим етапом для магістрів, які здобувають освіту за спеціальністю «Середня освіта (Трудове навчання та технології)», оскільки публічний захист практик дозволив магістрантам продемонструвати свої знання, уміння та навички, набуті під час проходження педагогічних практик, а також отримати зворотний зв’язок від методистів та викладачів. На увагу заслуговує проведена робота гаранта освітньо-професійної програми магістратури, доктора педагогічних наук, професора Людмили Чистякової, керівників практик та методистів, які забезпечили високу якість організації практичного навчання студентів у закладах вищої та загальної середньої освіти.
Виробнича (педагогічна) практика для магістрів є заключним етапом підготовки майбутніх педагогів, які навчаються за освітньою програмою «Середня освіта (Трудове навчання та технології)». Практики забезпечили студентам можливість закріпити теоретичні знання, отримані в процесі навчання в університеті; удосконалити педагогічні уміння та навички, зокрема у плануванні, організації та реалізації освітнього процесу; розвинути комунікативні компетенції, необхідні для ефективної взаємодії з учнями, студентами та колегами; здобути практичний досвід управління учнівськими колективами, впроваджувати сучасні методики викладання; сформувати індивідуальний стиль педагогічної діяльності, спираючись на практичні ситуації та завдання, що виникають у реальних умовах освітнього процесу. Завдяки завершальній ролі у системі практичної підготовки педагогічні практики забезпечили майбутніх педагогів необхідними знаннями та досвідом для ефективної роботи в закладах вищої освіти та закладах загальної середньої освіти.
Підсумки роботи були представлені студентами під час їх виступів на публічному захисті практик. Результати також знайшли своє відображення у звітних матеріалах, де студенти детально описали реалізовані завдання, використані методи та досягнуті результати. Презентації та матеріали практик стали підтвердженням готовності майбутніх педагогів до професійної діяльності.
Магістри висловили позитивні враження щодо організації практик, відзначивши високий рівень підтримки з боку педагогічних працівників і адміністрацій закладів освіти, де вони проходили практичну підготовку. Зокрема, вони зазначали, що подібні практики допомагають студентам усвідомити особливості роботи в різних типах закладів освіти, сприяють їхній готовності до виконання професійних обов’язків на високому рівні.
Інформацію підготували – Царенко І.Л., Чистякова Л.О.