Інструменти доступності

  • вул. Шевченка, 1, м. Кропивницький
  • (0522) 32-17-18
fizmat_logo

Факультет математики, природничих наук та технологій

Математика, статистика, цифрові технології: вибір професійного шляху

Математика, статистика, цифрові технології: вибір професійного шляху

05 листопада 2024 року учні Первозванівського ліцею Первозванівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області завітали на факультет математики, природничих наук та технологій Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка. В університетській спільноті їх радо зустріли студенти спеціальності Професійна освіта (Цифрові технології) та викладачі кафедри математики та цифрових технологій: д.іст.н., проф. Н.О.Пасічник, д.іст.н., проф. Р.Я.Ріжняк, д.пед.н., проф. М.І.Садовий, д.пед.н., проф. О.М.Трифонова, д.пед.н., доц. Ю.В.Ботузова, к.пед.н. Д.В.Соменко та Phd М.В.Луньова.

Розпочався захід дружнім спілкуванням за чашкою чаю, де всі охочі могли поставити запитання студентам і викладачам, обмінятися думками та отримати поради щодо вибору майбутньої професії.

З вітальним словом перед учнями виступив в.о. декана факультету математики, природничих наук та технологій А.І.Ткачук.

Подія об’єднала учнів старших класів, їхніх учителів, студентів та викладачів навколо дивовижного світу математики, статистики, цифрових технологій.

Під час заходу гості могли познайомитися з викладачами кафедри математики та цифрових технологій, які поділилися власним досвідом та розповіли про переваги навчання за спеціальностями «Професійна освіта (Цифрові технології)», «Середня освіта (Математика)», «Статистика». Також, акцент було зроблено на сучасних програмах навчання, які поєднують фундаментальні знання та практичні навички у сфері цифрових інновацій, що застосовуються у Центральноукраїнському державному університеті імені Володимира Винниченка.

Особливу увагу привернули майстер-класи з робототехніки та програмування, які провели викладачі та студенти спеціальності «Професійна освіта (Цифрові технології)». Школярі спробували свої сили у створенні простих алгоритмів, керуванні роботами, участі у змаганнях з робототехніки, опанували створені студентами спеціальності «Професійна освіта (Цифрові технології)» локації. Найбільшу зацікавленість викликали локації «Магічна куля», «Лабіринт», «ПінгБол», «Ківш», «Робо-бої Кульки».

Важливим елементом стала презентація студентських досягнень, яка продемонструвала актуальність та значимість сучасних цифрових технологій, математичних знань та статистики у навчальних і наукових дослідженнях.

Далі Ю.В.Ботузова провела інтерактивний захід з математики, де продемонструвала зв’язок між математикою та мистецтвом. Учні мали змогу спробувати свої сили у роботі з кроссплатформеною динамічною математичною програмою GeoGebra.

На завершення Р.Я.Ріжняк провів захоплюючу екскурсію музеєм історії техніки, де показав розвиток технологій, зокрема комп'ютерів, калькуляторів та пристроїв для зберігання даних.

Р.Я.Ріжняк майстерно занурив гостей у світ технологічних доробок, показавши, як змінилися виявлення про техніку та її можливості.

Учні на власні очі побачили еволюцію технологій – від перших механічних калькуляторів і масивних комп’ютерів до сучасних пристроїв для зберігання даних, які тепер поміщаються в кишені. Кожен експонат мав свою історію, і Р.Я.Ріжняк захоплено розповідав про вплив цих винаходів на розвиток науки та освіти.

Підчас заходу представники кафедри також розповіли про можливості участі студентів у міжнародних наукових проектах, співпрацю з IT-компаніями та перспективи працевлаштування після завершення навчання.

Учні дізналися про впровадження STEM-освіти та переваги навчання в інтерактивному цифровому середовищі, яке надає Центральноукраїнський державний університет імені Володимира Винниченка.

Захід став яскравою підтримкою для учнів, які отримали натхнення та мотивацію розвиватися в галузі математики, статистики та цифрових технологій.

До нових зустрічей!

Інформацію підготували д.іст.н., проф. Р.Я.Ріжняк,
д.пед.н., проф. М.І.Садовий та д.пед.н., проф. О.М.Трифонова

Image

Столітні традиції якісної освіти!

Підписатись