Інструменти доступності

  • вул. Шевченка, 1, м. Кропивницький
  • (0522) 32-17-18
fizmat_logo

Факультет математики, природничих наук та технологій

Академічна доброчесність, етичний кодекс та запобігання булінгу: створення комфортного освітнього середовища

Академічна доброчесність, етичний кодекс та запобігання булінгу: створення комфортного освітнього середовища

30 вересня 2024 року на кафедрі математики та цифрових технологій Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка відбувся захід на тему «Академічна доброчесність, етичний кодекс та запобігання булінгу: створення комфортного освітнього середовища», організований для студентів спеціальностей Професійна освіта (Цифрові технології), Статистика та Середня освіта (Математика). Основна мета заходу – привернути увагу молоді до важливості етичної поведінки в освітньому процесі та ознайомити з основними принципами академічної доброчесності.

Захід відкрила завідувач кафедри математики та цифрових технологій О.М.Трифонова, яка у своїй доповіді наголосила на значенні академічної доброчесності як основи для забезпечення високого рівня освіти. У своїй презентації вона розкрила ключові аспекти цієї теми, зокрема:

  • Чесність, прозорість та справедливість як основні принципи освітнього процесу;
  • Найпоширеніші порушення академічної доброчесності, зокрема плагіат, списування та фальсифікація;
  • Методи запобігання порушенням та впровадження інструментів для підтримки доброчесності в університетах.

Під час заходу студенти мали можливість поставити запитання, які стосувалися практичного застосування принципів академічної доброчесності в освітньому процесі та можливих наслідків порушень. Важливим моментом обговорення стали технологічні рішення для запобігання плагіату, серед яких перевірка робіт за допомогою спеціалізованих програм.

Професор М.І.Садовий підкреслив, що дотримання академічної доброчесності сприяє формуванню професійної етики та підвищенню якості знань у студентів, що в майбутньому впливає на їхню репутацію як фахівців. Також він деталізовано пояснив особливості процесу перевірки робіт на плагіат, які запроваджені в Центральноукраїнському державному університеті імені Володимира Винниченка; розкрив зміст ряду положень, які діють в нашому закладі вищої освіти:

  • Етичний кодекс університетської спільноти;
  • Положення про академічну свободу та академічну доброчесність;
  • Положення про кваліфікаційні роботи;
  • Положення про запобігання та протидію булінгу.

Старший викладач кафедри Д.В.Соменко наголосив, що нині триває обговорення:

– Проєкту змін до освітньої програми «Професійна освіта (Цифрові технології)» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти (2024 року). Проєкт змін підготовлений з метою удосконалення освітньої діяльності за ОП у зв’язку із внесенням змін до Стандарту вищої освіти зі спеціальності 015 «Професійна освіта (за спеціалізаціями)» галузі знань 01 «Освіта/Педагогіка» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, затвердженого наказом МОН України № 1460 від 21.11.2019 р.) (зі змінами, внесеними згідно з наказом МОН України № 842 від 13.06.2024 р. «Про внесення змін до деяких стандартів вищої освіти»).

Зауваження та пропозиції до зазначеного Проєкту змін до ОП приймаються у довільній формі до 24 жовтня 2024 року на електронну адресу: [email protected].

– Обговорення Проєкту змін до освітніх програм «Інтелектуальний аналіз даних та цифрова економіка» в редакції 2024. Проєкт змін підготовлений з метою удосконалення освітньої діяльності за ОП у зв’язку із внесенням змін до Стандарту вищої освіти зі спеціальності 112 «Статистика» галузі знань 11 «Математика та статистика» для першого (бакалаврського) рівня вищої, затвердженого та введеного в дію наказом МОН України №1261 від 19.11.2018) (зі змінами, внесеними згідно з наказом МОН України №842 від 13.06.2024 «Про внесення змін до деяких стандартів вищої освіти»).

Зауваження та пропозиції до зазначених Проєктів змін до ОП приймаються у довільній формі до 24 жовтня 2024 року на електронну адресу: [email protected]

На завершення студенти отримали рекомендації щодо того, як працювати з інформаційними ресурсами, правильно оформлювати цитати та використовувати наукові джерела для власних досліджень.

Інформацію підготували д.пед.н., проф. М.І.Садовий,
д.пед.н., проф. О.М.Трифонова, к.пед.н. Д.В.Соменко

Image

Столітні традиції якісної освіти!

Підписатись