fizmat_logo

Факультет математики, природничих наук та технологій

Захист курсових робіт з біології

23 та 28 травня на кафедрі природничих наук і методик їхнього навчання відбувся захист курсових робіт з біології. Студенти групи БХ21Б спеціальності 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) та групи ПН21Б спеціальності 014 Середня освіта (Природничі науки) представили комісії у складі професора Дефорж Г.В., доцента Аркушиної Г.Ф. та доцента Бобрової М.С. результати своїх наукових досліджень з біології. Вперше у ролі незалежних експертів виступили студенти-магістри групи ХБ23М спеціальності 014 Середня освіта (Хімія), які відпрацьовували навички оцінювання науково-дослідницьких робіт та участі у науковій дискусії.

Так, Перепелкіна Анна доповіла про проблему ураження деревних рослин трутовиками і показала альтернативні шляхи використання біологічно-активних речовин, які виділяє трутовик в корисних господарських цілях. Херсун Максим навів статистичні дані щодо озеленення міста Кропивницький хвойними рослинами, а Копотій Анна розповіла про літньо-зимньозелені та вічнозелені рослини і флорі нашого міста. Досліджуючи флору рідного села Михайлівка, Бойко Вікторія розповіла про алелопатично-активні рослини. Тоді ж, як Сус Лілія ознайомила присутніх з дендрофлорою села Якимівка, результати дослідження якої мають апробацію на міжнародній конференції. Апробованою міжнародною конференцією є також робота Піцик Катерини, присвячена дослідженню впливу різного температурного режиму на вміст аскорбінової кислоти в тканинах рослин. Вагомого практичного значення для поповнення матеріально-технічної бази кафедри мали роботи Потапчук Сабіни та Доценко Вікторії. Так, Сабіна в рамках завдань курсової «Особливості виготовлення та використання колекції вологих препаратів» відновила 71 вологий препарат, перевезений з природничо-географічного факультету, а Доценко Вікторія, виготовила 2 ентомологічні стенди з оновленою колекцією комах України. Особливу увагу заслуговує робота Затуливітер Людмили на тему «Особливості впливу прооксидантно-антиоксидантної системи на стійкість сорту рослин до хвороб», яка має апробації на 2-х міжнародних конференціях, статтю у журналі «Наукові записки молодих учених», впровадження у роботу сектору біології та обліку Кіровоградського НДЕКЦ і виборола 2 місце по Україні на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з біотехнології. Робота оцінена на 100 балів. Комісія відмітила високий рівень виконання всіх курсових проєктів, та рекомендувала найкращим студентам подати матеріали для апробації на конференції та в наукові журнали.

Інформацію підготувала Боброва М.С.