fizmat_logo

Факультет математики, природничих наук та технологій

Академічна доброчесність – запорука якісної освіти!

6 березня на базі НУ «Запорізька політехніка» відбувся вебінар «Академічна доброчесність: виклики, проблеми та перспективи», у якому взяла участь практично повним складом кафедра інформатики та інформаційних технологій.

Учасників привітали ректор Національного університету «Запорізька політехніка» Віктор Грешта, голова Підкомітету з питань вищої освіти Юлія Гришина, голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Андрій Бутенко.

Спікерами вебінару виступили заступник голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Іван Назаров, член Національної команди експертів з реформування вищої освіти, професор НУ «Запорізька політехніка» Володимир Бахрушин, директор Аналітичного центру «ОсвітАналітика» Університету Грінченка Євген Ніколаєв, проректор НУ «Запорізька політехніка» Руслан Куликовський.

Були представлені чотири  розлогі і об’ємні доповіді про:

• проблеми застосування та вдосконалення законодавства щодо забезпечення академічної доброчесності
  • мету академічної доброчесності
  • актуальні виклики для академічної доброчесності на початку 2024 року
  • світові тенденції академічної доброчесності з огляду на поширення технологій штучного інтелекту

Учасники заходу підкреслили необхідність зміни не лише норм, а й передусім цінностей учасників освітнього процесу, підвищення рівня академічної культури. Саме усвідомлення особистої відповідальності кожного учасника освітнього процесу створює сприятливе академічне середовище для здобуття знань, продукування нових ідей і наукової творчості на засадах чесності, поваги, довіри, справедливості, відповідальності.

Хочеться відмітити надзвичайно насичену і плідну атмосферу вебінару та рекордну кількість учасників – більше як 1500 (!), представлених всіма регіонами України! Дуже приємно було себе відчувати частиною єдиного освітнього простору!

Дякуємо організаторам та спікерам за цікаву та актуальну інформацію!

Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!

Доцент кафедри інформатики та ІТ Олена Присяжнюк