fizmat_logo

Факультет математики, природничих наук та технологій

Обговорення проєкту ОП «Середня освіта (Природничі науки)»

З метою обговорення та удосконалення освітньої програми «Середня освіта (Природничі науки)» 17 грудня 2023 року  відбулася зустріч гаранта освітньої програми д.пед.н., професора, професора кафери природничих наук і методик їхнього навчання Плющ Валентини Миколаївни з зовнішніми стейкхолдерами – колегами-практиками провідних закладів загальної середньої освіти міста.

До зустрічі долучилися:

Паращук-Шонія Антоніна Олександрівна – Комунальна установа «Міський центр професійного розвитку педагогічних працівників Кропивницької міської ради», консультант, координатор діяльності професійних спільнот вчителів хімії, біології, географії, основ здоров’я, трудового навчання;

Прокопець Наталія Олексіївна – вчитель біології та хімії НВО ЛШДНЗ «Вікторія-П», вчитель вищої категорії, «Вчитель методист»;

Школенко Тетяна Олексіївна – вчитель хімії та біології НВО ЛШДНЗ «Вікторія-П», вчитель вищої категорії, «Вчитель методист»;

Моторна Оксана В’ячеславівна – вчитель хімії та біології КЗ «Ліцей «Сокіл», вчитель першої категорії, «Старший вчитель», переможець конкурсу «Вчитель року», номінація «Біологія», 3 місце.

Тикул Ольга Андріївна вчитель хімії вищої категорії, вчитель методист; ІІІ – місце на обласному методичному огляді – конкурсі «Сучасний урок: ІКТ – супровід» у номінації «Практичне спрямування уроку з використанням мультимедійної та комп’ютерної техніки»; голова Кіровоградської обласної дитячої громадської екологічної організації «Біосвіт» учні якої є неодноразовими переможцями міських, обласних та всеукраїнських екологічних конкурсів, олімпіад та захисту науково – дослідницьких робіт Малої Академії Наук.

Хліменкова Тетяна Володимирівна вчитель хімії вищої категорії; має педзвання «Старший учитель».

Під час обговорення увагу закцентовано на переліку компетентностей (інтегральна, загальні, фахові) та програмні результати навчання, що чітко відображають особливості підготовки вчителя природничих наук, фізики, хімії, біології для закладів загальної середньої освіти та повністю відповідають вимогам Національної рамки кваліфікації для відповідного кваліфікаційного рівня. Також наголошено, що освітня програма «Середня освіта (Природничі науки)» розроблена кафедрою природничих наук і методик їхнього навчання з урахуванням вимог чинних стандартів («Державний стандарт базової загальної освіти», «Професійний стандарт за професіями «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти», «Вчитель закладу загальної середньої освіти», «Вчитель з початкової освіти») Предметом обговорення також були пропозиції та зауваження на проєкт ОП, запропоновані для громадського обговорення. Стейкхолдери висловили свої побажання щодо удосконалення програми відповідно до сучасних запитів ринку.

Інформація надана Плющ Валентиною Миколаївною