fizmat_logo

Факультет математики, природничих наук та технологій

Обговорення академічними спільнотами освітньо-професійних програм спеціальності Середня освіта (Трудове навчання та технології)

13 грудня 2023 року відбулося обговорення проєктів освітньо-професійних програм спеціальності 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології) першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти, яке ініціювала кафедра технологічної та професійної освіти ЦДУ імені Володимира Винниченка.

Захід об’єднав зацікавлених представників провідних закладів вищої освіти України. Зокрема, активну участь в обговоренні взяли доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри технологічної та професійної освіти Леонід Володимирович Оршанський та доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри технологічної та професійної освіти Іван Дмитрович Нищак (Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка); доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри теорії і методики технологічної освіти Валентина Петрівна Титаренко та кандидат педагогічних наук, доцент, декан факультету технологій та дизайну Юлія Анатоліївна Срібна (Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка); доктор педагогічних наук, професор, декан факультету інженерно-педагогічної освіти Станіслав Іванович Ткачук (Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини); розробник проєкту Стандарту Вищої освіти зі спеціальності «Середня освіта», завідувач кафедри професійної освіти, туристичного та ресторанного бізнесу Інституту технологій і торгівлі Віктор Васильович Бурдун (Державний заклад «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка») та інші учасники.

Активну участь у заході від кафедри технологічної та професійної освіти в.о. завідувача кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент Оксана Віталіївна Абрамова; гарант ОПП першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, кандидат педагогічних наук, доцент Наталя Василівна Мироненко; гарант ОПП другого (магістерського) рівня вищої освіти, доктор педагогічних наук, професор Людмила Олександрівна Чистякова; члени робочої групи ОПП кандидат педагогічних наук, доцент Ольга Василівна Пуляк, кандидат технічних наук, доцент Сергій Іванович Рябець, кандидат педагогічних наук, старший викладач Ірина Леонтіївна Царенко та інші.

Основним предметом дискусії став аналіз представлених гарантами проєктів ОПП. Учасники обговорення зосереджували увагу на таких ключових аспектах:

• логіка структурування освітніх компонентів та їх узгодженість із програмними результатами навчання;
  • важливість практико-орієнтованої спрямованості ОПП;
  • проблема ресурсного забезпечення реалізації ОПП;
  • складність виконання положень наказу МОН України за № 1006 від 23 грудня 2022 року щодо поєднання спеціальностей (предметних спеціальностей), спеціалізацій та присвоєння професійних кваліфікацій педагогічних працівників закладами фахової передвищої, вищої освіти;
  • визначення ключових освітніх компонентів або інтегрованих курсів, які б дозволяли здійснювати дієву академічну мобільність здобувачів освіти та викладачів;
  • відновлення Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності;
  • досвід організації дуальної педагогічної освіти, дистанційної та змішаної форм навчання тощо.

Усі висунуті пропозиції та зауваження опрацьовуються присутніми гарантами й робочими групами з розробки ОПП та оформляються у вигляді таблиць для їх урахування при оновленні й удосконаленні ОПП.

З метою оперативного реагування на нововведення у сфері вищої освіти, підготовки фахівців технологічної освітньої галузі, подальшого удосконалення та обговорення змісту освітньо-професійних програм спеціальності 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології) учасники заходу дійшли згоди та домовилися проводити регулярні спільні обговорення, на які можна запрошувати представників Національного агентства забезпечення якості вищої освіти.

Інформацію надано кафедрою технологічної та професійної освіти