fizmat_logo

Факультет математики, природничих наук та технологій

День якості освіти

У листопаді 2023 року кафедрою математики та цифрових технологій факультету математики, природничих наук та технологій Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка для викладачів та студентів був організований День якості освіти.

У заході взяли участь викладачі не лише факультету математики, природничих наук та технологій, а й інших факультетів університету, а також керівники шкіл, учителі-практики, представники органів управління освітою. Активними учасниками заходу стали студенти освітніх програм, підготовку яких забезпечують кафедра математики та цифрових технологій та кафедра менеджменту та підприємництва:

ПЕРШИЙ (БАКАЛАВРСЬКИЙ) РІВЕНЬ ВИЩОЇ ОСВІТИ:

• Середня освіта (Математика та інформатика)
  • Середня освіта (Математики та фізика)
  • Статистика (Фінансова, страхова та комп’ютерна статистика)
  • Інтелектуальний аналіз даних та цифрова економіка
  • Професійна освіта (Цифрові технології)
  • Економічна безпека
  • Менеджмент (Логістика)
  • Менеджмент агробізнесу
  • Товарознавство та експертиза в митній справі

ДРУГИЙ (МАГІСТЕРСЬКИЙ) РІВЕНЬ ВИЩОЇ ОСВІТИ:

• Середня освіта (Математика та інформатика та економіка)
  • Середня освіта (Математика)
  • Організація освітнього процесу: управління та експертиза
  • Освітні, педагогічні науки (Освітні вимірювання. Гендерні студії: науковий аспект)
  • Статистика (Фінансова, страхова та комп’ютерна статистика)
  • Професійна освіта (Цифрові технології)
  • Управління фінансово-економічною безпекою

ТРЕТІЙ (ОСВІТНЬО-НАУКОВИЙ) РІВЕНЬ ВИЩОЇ ОСВІТИ:

• Прикладна математика

Засідання організували у змішаному форматі, до нього долучилося понад 60 учасників. В межах Дня якості освіти був проведений круглий стіл на тему: «IAC «EvaluEd» як інструмент підвищення якості освіти та освітньої діяльності: виклики, можливості, переваги».

Перед учасниками заходу виступила Лілія Синчук, начальниця Управління Державної служби якості освіти в Кіровоградській області. Вона наголосила увагу присутніх на результатах моніторингових досліджень, що здійснювалися Державною службою якості освіти України; інструментах виявлення та подолання навчальних втрат; особливостях проведення сертифікації педагогічних працівників у 2023 році.

Всі учасники круглого столу з захопленням слухали Яніну Бакуму, заступницю начальника відділу інституційного аудиту управління, яка презентувала можливості використання ІАС «EvaluEd» (розробка Державної служби якості освіти України за підтримки Чеського агентства розвитку, Чеської шкільної інспекції та Асоціації з міжнародних питань, для самооцінювання управлінського та освітнього процесів, інституційного аудиту, сертифікації педагогічних працівників); перспективи застосування розробки, щоб забезпечити тестування системи для самооцінювання управлінського й освітнього процесів і вдосконалення внутрішньої системи забезпечення якості освіти, підтримуючи водночас зворотний зв’язок із Державною службою якості освіти.

Учасники зустрічі опрацювали на практиці процедуру проведення самооцінювання за напрямом «Управлінські процеси».

Одночасно всі присутні переконалися зручності поданої системою «EvaluEd» (https://sqe.gov.ua/diyalnist/informaciyno-analitichna-sistema-evalued/) інформації, швидкості її генерування та перевагах для проведення самооцінювання якості освітньої діяльності закладу.

Далі учасники заходів обговорили якість підготовки на освітніх програмах кафедри математики та цифрових технологій та кафедри менеджменту та підприємництва. Почули слушні пропозиції від спікерів та окреслили перспективи удосконалення ОПП.

Інформацію підготували професори кафедри математики та цифрових технологій Н.О. Пасічник та О.М.Трифонова